English version of this page

Organisasjon

Institutt for teoretisk astrofysikk er organisert i to forskningsseksjoneren IT-avdeling og en administrativ enhet.

Ledelse

Stilling

Navn

Instituttleder

Per Barth Lilje (rom 107)

Stedfortreder for instituttleder

Luc H. M. Rouppe van der Voort (rom 204)

Utdanningsleder

Tiago Pereira (rom 205) og Hans Arnold Winther (rom 101b)

Kontorsjef

Kristine Aall S. Knudsen (rom 208)

IT/Teknisk leder

Torben Leifsen (rom 105)

Administrative enhet

Stilling

Navn

Kontorsjef

Kristine Aall S. Knudsen (rom 208)                      

Senterkoordinator for RoCS

Benedikte Fagerli Karlsen (rom 207) er i permisjon

Heidi Haugsand (rom 207)

Studiekonsulent:

Morsal Saba (rom 106a)

Ida Emilie Moe (rom 106b)

Kommunikasjon og nettredaktører:

Martina D'Angelo (rom 106b)

Eyrun Thune (rom 202)

HR personaladministrativ

Elin Thoresen (Ø210, Fysikkbygningen)

Instituttøkonom

Krastina Georgieva-Ilkova 

Ansvarlig for regnskap, 

fakturaer og reiseregninger

Vanitha Marimuthu (Ø210, Fysikkbygningen)

Prosjektøkonom for ITA og RoCS

Marianne Afdal (Ø210, Fysikkbygningen)

 

IT/Teknisk

Stilling

Navn

IT-leder

Torben Leifsen (rom 105)

IT-drift

Kjell Andresen (rom 105A)

Unni Fuskeland (rom 105A)

Prosjekt Relatert IT Støtte -

PRITS

Terje Fredvik (rom 214)

Stein Vidar Hagfors (rom 214)

Martin Wiesmann (rom 214)

Wojciech Olejarz (rom 214)

 

 

Forskningsseksjoner og andre medlemmer

Kosmologi og ekstragalaktisk astrofysikk

Leder:

David Fonseca Mota (rom 104)

Faste ansatte:

Øystein Elgarøy (rom 102)

Hans Kristian Kamfjord Eriksen (rom 102a)

Frode Kristiansen Hansen (rom 301)

Per Barth Lilje (rom 107)

Ingunn Kathrine Wehus (rom 103)

Førsteamanuensis:

Sijing Shen (rom 403)

Hans Arnold Winther (rom 101b)

Claudia Cicone (rom 402)

Forskere:

Håkon Dahle (rom 501)

Sigurd Kirkevold Næss (rom 108)

Postdoktorer:

Eirik Gjerløw (rom 108)

Håvard Tveit Ihle (rom 108)

Duncan Watts (rom 109)

Harald Thommesen (rom 109)

Mathew Galloway (rom 109)

Davide Decataldo (rom 401)

Hassani Farbod (rom 501)

Ismael Ferrero (rom 501)

Rubinur Khatun (rom 501)

Cheng-Zong Ruan (rom ?)

Stipendiater:

Artem Basyrov (rom 108)

Nils-Ole Stutzer (rom 108)

Jonas Gahr Sturtzel (rom 108)

Trygve Leithe Svalheim (rom 109)

Metin San (rom 109)

Maksym Brilenkov (rom 109)

Daniel Christopher Herman (rom 109)

Ragnhild Aurlien (rom 109)

Johannes Røsok Eskilt (rom 109)

Robert Wissing (rom 401)

Bernhard Baumschlager (rom 401)

Alice Schimek (rom 401)

Bendix Hagedom (rom 401)

Øyvind Christiansen (rom 501)

Jakob Borg (rom 501)

Tim Zimmerman (rom 502)

Stian Hartman (rom 502)

Renate Mauland-Hus (rom 502)

Isabel Montoya Arroyave (rom 502)

Slađana Radinović (rom 502)

Herman Sletmoen (rom 502)


Rosseland senter for solfysikk

Leder:

Mats Carlsson (rom 206)

Faste ansatte:

Viggo Hansteen (rom 202)

Boris Gudiksen (rom 206a)

Luc Rouppe van der Voort (rom 204)

Førsteamanuensis:

Sven Wedemeyer (rom 203)

Tiago Pereira (rom 205)

Marianne Gjestvold Omang (rom 116)

Professorer II:

Bart De Pontieu (rom 202)

Juan Martinez Sykora (rom 202)

Ineke de Moortel (rom 202)

Lyndsay Fletcher (rom 202)

Åke Nordlund (rom 202)

Guillaume Aulanier (rom 201)

Senioringeniør

Maria Guadalupe Barrios Sazo (rom 213)

Mikolaj Szydlarski (rom 214)

Andrius Popovas (rom 214)

Forskere:

Petra Kohutova (rom 201 B)

Gjesteforskere

Shahin Jafarzadeh

Vasco Manuel de Jorge Henriques

Daniel Nóbrega Siverio

Postdoktorer:

Maryam Saberi (rom 201 B)

Nancy Narang (rom 210)

Atul Mohan (rom 210)

Kalugodu Chandrashekhar (rom 210)

Ana Belén Griñón Marin (rom 210)

Avijeet Prasad (rom 210)

Sondre Vik Furuseth (rom 210)

Reetika Joshi (rom 215)

Quentin Noraz

Carlos José Diaz Baso

Nicolas Poirier (rom 216)

Stipendiater:

George Cherry (rom 210A)

Ignasi Josep Soler Poquet (rom 210A)

Aditi Bhatnagar (rom 210)

Kilian Krikova (rom 210)

Mats Ola Sand (rom 210)

Lars Frogner (rom 213)

Thore Espedal Moe (rom 213)

Juan Camilo Guevara Gomez (rom 215)

Helle Bakke (rom 216)

Øystein Håvard Færder (rom 216)

Sneha Pandit (rom 216)

Rebecca Anne Robinson (rom 216)

Michael Haahr (rom 202)

Eilif Sommer Øyre (rom 210)

Elias Roland Udnæs (rom 301)

Jonas Thoen Faber (rom 301)


Andre instituttets medlemmer - Emeriti

Kaare Aksnes (rom 116)

Oddbjørn Engvold (rom 116)

Jan Trulsen (rom 116)

Olav Kjeldseth-Moe (rom 116)

Professor II sammen med Institutt for geofag

Jane Luu (Earth Evolution and Dynamics)