Kommende 5 dager

i dag juni
Tid og sted: 17. juni 2019 14:15 - 15:15, Room 3508

By Michael Ghil from Ecole Normale Supérieure, Paris, and University of California, Los Angeles

19 juni
Barbro Taraldset Haugland
Tid og sted: 19. juni 2019 10:15, Nucleus, Bikuben, Kristine Bonnevies hus

MSc Barbro Taraldset Haugland ved Institutt for biovitenskap avholder prøveforelesning over oppgitt emne: Ecology of kelp forests in the Anthropocene.

zebrafish (Danio rerio)
Tid og sted: 19. juni 2019 11:15 - 12:00, Kristine Bonnevies Hus, room 2621

"Evolution of thermal tolerance in zebrafish"

Rachael Morgan, PhD candidate (Dept. of Biology, NTNU)

Barbro Taraldset Haugland
Tid og sted: 19. juni 2019 13:15, Nucleus, Bikuben, Kristine Bonnevies hus

MSc Barbro Taraldset Haugland ved Institutt for biovitenskap vil forsvare sin avhandling for graden PhD: Effects of fish farm effluents on kelp forest ecosystems: Kelp performance, associated species, and habitats.

Flere kommende arrangementer

 Srinidhi Varadharajan
Tid og sted: 24. juni 2019 10:15, Nucleus, Bikuben, Kristine Bonnevies hus

MSc Srinidhi Varadharajan ved Institutt for biovitenskap avholder prøveforelesning over oppgitt emne: Genome assembly: An introduction to its challenges.

Srinidhi Varadharajan
Tid og sted: 24. juni 2019 13:15, Nucleus, Bikuben, Kristine Bonnevies hus

MSc Srinidhi Varadharajan ved Institutt for biovitenskap vil forsvare sin avhandling for graden PhD: Comparative genomics in teleost fish: Insights into forces driving genome evolution

Algirdas Grevys
Tid og sted: 25. juni 2019 10:00, Rikshospitalet A: Seminarrom A3.3067, 3. etg.

MSc Algirdas Grevys ved Institutt for biovitenskap avholder prøveforelesning over oppgitt emne: Fragment-based antibodies as therapeutics: challenges and opportunities.

Algirdas Grevys
Tid og sted: 25. juni 2019 12:00, Rikshospitalet A: Seminarrom A3.3067, 3. etg.

MSc Algirdas Grevys ved Institutt for biovitenskap vil forsvare sin avhandling for graden PhD: Biological properties of Fc engineered IgG

Tid og sted: 25. juni 2019 12:15 - 13:45, Seminar room 3315

Lecture titles: "Reconstructing the ancestral organisation of genomes to shed light on their evolution" and "Repeated signatures of local selection across salmonid populations"