Vitenskapelig ansatte

Personer 1 - 25 av 119
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Jannike Mørch Andersen Andersen, Jannike Mørch Førsteamanuensis 99036395 j.m.andersen@farmasi.uio.no
Bilde av Sarah Hjorth Andersen Andersen, Sarah Hjorth Stipendiat s.h.andersen@farmasi.uio.no
Bilde av Marius Aursnes Aursnes, Marius Forsker +47 22855598 marius.aursnes@farmasi.uio.no Legemiddelkjemi, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Organisk syntese, Lipidkjemi, Toksikologi, Legemiddelkjemi
Bilde av Joseph Azumah Azumah, Joseph Stipendiat +47 22856557 joseph.azumah@farmasi.uio.no
Bilde av Alf Kristian Berg Berg, Alf Kristian Professor II +47 22856525 a.k.berg@farmasi.uio.no
Bilde av Stein Bergan Bergan, Stein Professor II +47 23071082 +4793266214 93266214 stein.bergan@farmasi.uio.no Farmakologisk monitorering, TDM, Immunfarmakologi, Farmakogenetikk, Farmakokinetikk, Legemidler, Klinisk farmasi, Kliniske studier
Bilde av Ingunn Björnsdottir Björnsdottir, Ingunn Førsteamanuensis +47 22856650 93621551 ingunn.bjornsdottir@farmasi.uio.no Samfunnsfarmasi, Farmasøytisk policy, Legemiddeløkonomi, Helseøkonomi, Registerbasert forskning, Kvalitative metoder, Global health
Blix, Hege Salvesen Professor II +47 22840777 h.s.blix@farmasi.uio.no Klinisk farmasi, Legemidler, Legemiddelepidemiologi, Antibiotika, Antibiotikaresistens
Bilde av Tatjana Bosnjak Bosnjak, Tatjana tatjana.bosnjak@farmasi.uio.no ProTarg, Proteaser, Proteases, Legumain, Cysteinproteaser, Cysteine proteases, Farmakologi, Life Science, Farmasi, Molekylærbiologi, Cellebiologi, Cathepsiner, Cystatin, Legemidler, Biokjemi, Onkologi/kreft, Fysiologi
Bilde av Hussain Shakeel Butt Butt, Hussain Shakeel Stipendiat h.s.butt@farmasi.uio.no
Bilde av Ragnar Bye Bye, Ragnar +47 22856579 +47 91383087 ragnar.bye@kjemi.uio.no
Bilde av Hege Christensen Christensen, Hege Professor + 47-22856523 h.s.christensen@farmasi.uio.no Farmakologi, Farmakokinetikk, Legemiddelmetabolisme, Legemiddeltransport, Legemiddelinteraksjoner, In-vitro in-vivo ekstrapolering, Fysiologibasert farmakokinetisk modellering
Bilde av Elia Ciani Ciani, Elia Forsker elia.ciani@farmasi.uio.no
Dehnes, Yvette Førsteamanuensis yvette.dehnes@farmasi.uio.no
Bilde av Massimiliano Pio Di Cagno Di Cagno, Massimiliano Pio Førsteamanuensis +47 22856598 m.p.d.cagno@farmasi.uio.no
Bilde av Linda Vårdal Eie Eie, Linda Vårdal Postdoktor l.v.eie@farmasi.uio.no
Bilde av Christiane Færestrand Ellefsen Ellefsen, Christiane Færestrand Stipendiat 908 08 220 c.f.ellefsen@farmasi.uio.no
Bilde av Karina Ervik Ervik, Karina Stipendiat karina.ervik@farmasi.uio.no
Bilde av Camila Vicencio Esguerra Esguerra, Camila Vicencio Gruppeleder +47 22840534 c.v.esguerra@ncmm.uio.no Genetikk, Farmakologi, Epilepsi
Bilde av Karl Martin Frøseth Forbord Forbord, Karl Martin Frøseth Stipendiat k.m.f.forbord@farmasi.uio.no
Geiseler, Samuel Postdoktor samuel.geiseler@farmasi.uio.no
Bilde av Astrid Gjelstad Gjelstad, Astrid Førsteamanuensis astrid.gjelstad@farmasi.uio.no Livsvitenskap - life science, Mikroekstraksjon, Farmasi, Bioanalyse, Kjemi, Legemiddelanalyse, Prøveopparbeidelse, Legemidler
Bilde av Tor Gjøen Gjøen, Tor Professor +47 22844943 +47 95163161 +4795163161 tor.gjoen@farmasi.uio.no Cellebiologi, Mikrobiologi, Virus, Laks, Immunologi, Vaksine, Antiinfektiva, Molekylærbiologi, Lipider, Genekspresjon
Bilde av Anne Gyri Gløersen Gløersen, Anne Gyri Universitetslektor a.g.gloersen@farmasi.uio.no
Bilde av Anne Gerd Granås Granås, Anne Gerd Professor +47 22844761 a.g.granas@farmasi.uio.no Samfunnsfarmasi, Klinisk farmasi, Legemiddelhåndtering, Legemiddelgjennomganger, Pasientsikkerhet, Eldre, Farmasi, Farmasihistorie, eHelse, Multidose