English version of this page

Vitenskapelig ansatte

Personer 1 - 25 av 115
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Jannike Mørch Andersen Andersen, Jannike Mørch Førsteamanuensis 99036395 j.m.andersen@farmasi.uio.no
Bilde av Sarah Hjorth Andersen Andersen, Sarah Hjorth Gjesteforsker s.h.andersen@farmasi.uio.no
Bilde av Joseph Azumah Azumah, Joseph Universitetslektor +47 22856557 joseph.azumah@farmasi.uio.no Farmasi, Galenisk farmasi, Legemiddelformulering, Liposomes
Bilde av Alf Kristian Berg Berg, Alf Kristian Professor II a.k.berg@farmasi.uio.no
Bilde av Stein Bergan Bergan, Stein Professor II 93266214 stein.bergan@farmasi.uio.no Farmakologisk monitorering, TDM, Immunfarmakologi, Farmakogenetikk, Farmakokinetikk, Legemidler, Klinisk farmasi, Kliniske studier
Bilde av Ingunn Björnsdottir Björnsdottir, Ingunn Førsteamanuensis +47 22856650 93621551 ingunn.bjornsdottir@farmasi.uio.no Samfunnsfarmasi, Farmasøytisk policy, Legemiddeløkonomi, Helseøkonomi, Registerbasert forskning, Kvalitative metoder, Global health
Blix, Hege Salvesen Professor II +47 22840777 h.s.blix@farmasi.uio.no Klinisk farmasi, Legemidler, Legemiddelepidemiologi, Antibiotika, Antibiotikaresistens
Bilde av Hussain Shakeel Butt Butt, Hussain Shakeel Stipendiat h.s.butt@farmasi.uio.no
Bilde av Ragnar Bye Bye, Ragnar ragnar.bye@kjemi.uio.no
Bilde av Hege Christensen Christensen, Hege Professor + 47-22856523 h.s.christensen@farmasi.uio.no Farmakologi, Farmakokinetikk, Legemiddelmetabolisme, Legemiddeltransport, Legemiddelinteraksjoner, In-vitro in-vivo ekstrapolering, Fysiologibasert farmakokinetisk modellering
Bilde av Ana Cuk Cuk, Ana Stipendiat ana.cuk@farmasi.uio.no Galenisk farmasi
Bilde av Andrea Dalmao Fernandez Dalmao Fernandez, Andrea Postdoktor +47 93003271 a.d.fernandez@farmasi.uio.no
Dehnes, Yvette Førsteamanuensis yvette.dehnes@farmasi.uio.no
Bilde av Massimiliano Pio Di Cagno Di Cagno, Massimiliano Pio Førsteamanuensis +47 22856598 m.p.d.cagno@farmasi.uio.no Galenisk farmasi
Bilde av Ole Martin Drevland Drevland, Ole Martin Stipendiat o.m.drevland@farmasi.uio.no
Bilde av Christiane Færestrand Ellefsen Ellefsen, Christiane Færestrand Stipendiat 908 08 220 c.f.ellefsen@farmasi.uio.no
Bilde av Karina Ervik Ervik, Karina Stipendiat karina.ervik@farmasi.uio.no
Bilde av Camila Vicencio Esguerra Esguerra, Camila Vicencio Gruppeleder +47 22840534 c.v.esguerra@ncmm.uio.no Epilepsi, Genetikk, Farmakologi
Bilde av Karl Martin Frøseth Forbord Forbord, Karl Martin Frøseth Stipendiat k.m.f.forbord@farmasi.uio.no
Bilde av Astrid Gjelstad Gjelstad, Astrid Førsteamanuensis astrid.gjelstad@farmasi.uio.no Farmasi, Legemidler, Antidoping, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Prøveopparbeidelse, Mikroekstraksjon
Bilde av Tor Gjøen Gjøen, Tor Professor +47 22844943 +47 95163161 tor.gjoen@farmasi.uio.no Cellebiologi, Mikrobiologi, Virus, Laks, Immunologi, Vaksine, Antiinfektiva, Molekylærbiologi, Lipider, Genekspresjon
Bilde av Anne Gerd Granås Granås, Anne Gerd Professor +47 22844761 a.g.granas@farmasi.uio.no Samfunnsfarmasi, Klinisk farmasi, Legemiddelhåndtering, Legemiddelgjennomganger, Pasientsikkerhet, Eldre, Farmasi, Farmasihistorie, eHelse, Multidose
Bilde av Krister Gjestvang Grønlien Grønlien, Krister Gjestvang Postdoktor k.g.gronlien@farmasi.uio.no Farmasi, Galenisk farmasi, Biologiske produkter, kollagen
Bilde av Trine Grønhaug Halvorsen Halvorsen, Trine Grønhaug Professor +47 22855735 t.g.halvorsen@farmasi.uio.no Farmasi, Kjemi, Legemidler, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Peptidanalyse, Proteinanalyse, Prøveopparbeidelse, Massespektrometri, Væskekromatografi
Bilde av Frederik Andre Hansen Hansen, Frederik Andre Postdoktor f.a.hansen@farmasi.uio.no