Vitenskapelig ansatte

Personer 1 - 100 av 358
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Margunn Aanestad Aanestad, Margunn Professor II margunn@ifi.uio.no
Bilde av Marius Aasan Aasan, Marius Stipendiat mariuaas@ifi.uio.no
Adane, Tigist Fetene Postdoktor tigistfa@ifi.uio.no
Bilde av Anne Kristin Sortehaug Ajer Ajer, Anne Kristin Sortehaug Postdoktor akajer@ifi.uio.no Virksomhetsarkitektur, institusjonell teori, interpretative forskning.
Bilde av Müjde Akdeniz Akdeniz, Müjde mujdea@student.matnat.uio.no
Bilde av Ghadi S. Al Hajj Al Hajj, Ghadi S. Doktorgradsstipendiat ghadia (at) student (dot) matnat (dot) uio (dot) no
Bilde av Özgü Alay Alay, Özgü Førsteamanuensis ozgua@ifi.uio.no 5G, Internet of Things (IoT), immersive multimedia, Machine Learning
Bilde av Fritz Albregtsen Albregtsen, Fritz fritz@ifi.uio.no bildeanalyse, teksturanalyse, medisinsk informatikk, kvalitetsmetrikker
Bilde av Awadelrahman Mohamedelsadig Ali Ahmed Ali Ahmed, Awadelrahman Mohamedelsadig aahmed@ifi.uio.no
Almås, Steffen Universitetslektor steffa@ifi.uio.no
Bilde av Mostafa Alwash Alwash, Mostafa Postdoktor mostafal@ifi.uio.no Machine Learning, Big Data Analysis, Causality, Simulation
Bilde av Lars Espen Andersen Andersen, Lars Espen Førsteamanuensis eanders@ifi.uio.no
Bilde av Otto Johan Anshus Anshus, Otto Johan Professor II +47 91573265 anshus@ifi.uio.no
Bilde av Roger Antonsen Antonsen, Roger Førsteamanuensis +47 22852482 rantonse@ifi.uio.no Logikk, Bevisteori, Automatisk resonnering, Bevissøk, Modallogikk, Førsteordens logikk, Kompleksitetsteori, Automater, Cellulære automater, Generativ kunst, Algoritmer, Algoritmisk kunst, Matematisk kunst, Netlogo, Processing, Filosofi, Matematikkfilosofi, Formidling, Vitenskapsformidling
Bilde av Mohammad Salar Arbabi Arbabi, Mohammad Salar Stipendiat mohamarb@ifi.uio.no blockchain, smart contracts, distributed systems, privacy, GDPR
Bilde av Håvard Arnestad Arnestad, Håvard Stipendiat 99442592 haavaarn@ifi.uio.no
Bilde av Ramtin Aryan Aryan, Ramtin ramtina@student.matnat.uio.no
Bilde av Snorre Aunet Aunet, Snorre Professor II +47 22852703 sa@ifi.uio.no subthreshold kretser, defekt tolerante nanorarkitekturer, radhard kretser.
Bilde av Andreas Austeng Austeng, Andreas Professor +47-22852741 Andreas.Austeng@ifi.uio.no ultralyd, sonar, stråleforming, signalbehandling, dyp læring, kunstig intelligens, maskinlæring
Bilde av Eyvind Wærsted Axelsen Axelsen, Eyvind Wærsted Førsteamanuensis eyvinda@ifi.uio.no
Bagga, Sumit Førsteamanuensis sumitb@ifi.uio.no
Bilde av Chinmayi Baramashetru Baramashetru, Chinmayi Stipendiat cpbarama@ifi.uio.no
Bilde av Jeremy Barnes Barnes, Jeremy jeremycb@ifi.uio.no
Baselizadeh, Adel Stipendiat adelb@ifi.uio.no
Bilde av Yngvar Berg Berg, Yngvar Professor +47 22852701 yngvarb@ifi.uio.no Nanoelektronikk, Bionanoprotonikk, Lavspenning CMOS
Bilde av Gunnar Rye Bergersen Bergersen, Gunnar Rye Førsteamanuensis 90721202 gunnab@ifi.uio.no Skill, Expertise, Programming, Teamwork, Measurement
Bilde av Marthe Nordengen Berntzen Berntzen, Marthe Nordengen Stipendiat marthenb@ifi.uio.no smidige praksiser, smidige metoder, smidig
Bian, Jie Stipendiat jiebi@ifi.uio.no
Bilde av Alexander Binder Binder, Alexander Førsteamanuensis alexabin@ifi.uio.no
Bisztray, Tamas György Stipendiat tamasbi@ifi.uio.no
Bope, Christian Domilongo Postdoktor c.d.bope@mn.uio.no
Borsos, Bertalan Universitetslektor bertalab@ifi.uio.no
Bilde av Jørn Anders Braa Braa, Jørn Anders +47 22852408 jbraa@ifi.uio.no
Bilde av Kristin Braa Braa, Kristin Professor +47 22852754 +47 41630260 kbraa@ifi.uio.no
Bilde av Tone Bratteteig Bratteteig, Tone Professor +47 22852427 tone@ifi.uio.no design, use, interaction, participatory design, autonomy and automation
Bilde av Are Magnus Bruaset Bruaset, Are Magnus Professor II arem@ifi.uio.no
Bråthen, Heidi Stipendiat +47 22844457 heibr@ifi.uio.no
Bilde av Maja Buljan Buljan, Maja Stipendiat majabu@ifi.uio.no
Bull, Edward Fabian Stipendiat edwardfb@student.matnat.uio.no
Bunæs, Tina Helene tinahb@ifi.uio.no
Bilde av Bendik Bygstad Bygstad, Bendik Professor +47 22840109 +47 97658061 bendikby@ifi.uio.no
Bølviken, Håkon Strand haaksb@ifi.uio.no
Børsting, Jorun jorubo@ifi.uio.no
Bilde av Andre Büttner Büttner, Andre Stipendiat andrbut@ifi.uio.no Web Application Security, Distributed Systems, Web Authentication, Health Information Systems
Bilde av Xing Cai Cai, Xing Professor +47 48294368 xingca@ifi.uio.no PDE, parallel programming, High-performance computing
Bilde av Sri Nivas Chandrasekaran Chandrasekaran, Sri Nivas srinc@ifi.uio.no
Charpentier, Lucas Georges Gabriel Stipendiat lgcharpe@ifi.uio.no
Bilde av Jieying Chen Chen, Jieying Førstelektor jieyingc@ifi.uio.no
Chetwyn, Robert Andrew Stipendiat roberac@ifi.uio.no
Bilde av Nils Damm Christophersen Christophersen, Nils Damm nilsch@ifi.uio.no anvendt matematikk, statistikk, innovasjon, entreprenørskap
Bilde av Aprisa Chrysantina Chrysantina, Aprisa +47 99 88 2464 aprisac@ifi.uio.no health information systems, digital learning platform, online learning, capacity building, realist evaluation
Bilde av Kristjon Ciko Ciko, Kristjon Stipendiat kristjoc@ifi.uio.no
Bilde av Agnes Dyvik Clark Clark, Agnes Dyvik Stipendiat agnesed@ifi.uio.no
Clausen, Tommy Høyvarde Førsteamanuensis tommyhc@ifi.uio.no
Bilde av James Benedict Claxton Claxton, James Benedict Stipendiat jamesbc@student.matnat.uio.no
Bilde av Alma Leora Culén Culén, Alma Leora Professor +47 22852494 almira@ifi.uio.no design, transformativt design, interaksjonsdesign, forskning gjennom design, bruk
Cutts, Quintin Professor II +447543644145 (oppdatert) quintinc@ifi.uio.no
Bilde av Arlindo Flavio Da Conceiçao Da Conceiçao, Arlindo Flavio Postdoktor +47 98435287 arlindod@ifi.uio.no blockchain, distributed systems
Dadashi, Ali alidada@ifi.uio.no
Danielsen, Håvard Emil Professor II +47-22934000 +47-90608723 hdaniels@ifi.uio.no
Bilde av Christos Dimitrakakis Dimitrakakis, Christos Professor +467294744779 chridim@ifi.uio.no maskinlæring, reinforcement learning, differential privacy, Kunstig intelligens, personvern
Doroudi Moghadam, Maunya Forsker m.d.moghadam@its.uio.no
Bilde av Åsmund Dæhlen Dæhlen, Åsmund Stipendiat aasmunkd@ifi.uio.no
Bilde av Frank Eliassen Eliassen, Frank +47 22840148 frank@ifi.uio.no Distributed systems, middleware, self-adaptive software, Internet of Things (IoT), Edge computing, Fog Computing, Cyber Physical Systems, Energy Informatics, P2P video streaming
Bilde av Basil Ell Ell, Basil Forsker basile@ifi.uio.no
Bilde av Ole Jakob Elle Elle, Ole Jakob Professor II oleje@ifi.uio.no Robotikk, Rekonfigurerbar maskinvare, Kunstig intelligens, Evolusjon, Adaptive systemer
Bilde av Kai Olav Ellefsen Ellefsen, Kai Olav Førsteamanuensis kaiolae@ifi.uio.no Kunstig Intelligens, Dyp Læring, Evolusjonære Algoritmer, Forsterkningslæring, Kunstig Liv
Bilde av Truls Erikson Erikson, Truls Professor +47 22840928 trulser@ifi.uio.no Entreprenørskap
Bilde av Jens Petter Falck Falck, Jens Petter Førsteamanuensis, Seniorrådgiver - Entreprenørskap og Innovasjonsledelse +47 22 85 25 30 jenspfa@ifi.uio.no
Fatima, Nazeefa Avdelingsingeniør nazeefa.fatima@mn.uio.no
Bilde av Paulo Ferreira Ferreira, Paulo Professor +47 22852876 +351962055128 paulofe@ifi.uio.no
Fjeldstad, Maria Perona Stipendiat mariapfj@student.matnat.uio.no
Bilde av Raluca-Madalina Florea Florea, Raluca-Madalina +47 45273508 ralucamf@ifi.uio.no
Bilde av Mehdi Foroughi Foroughi, Mehdi Stipendiat mehdifo@ifi.uio.no
Fossum, Kristoffer kristofo@student.matnat.uio.no
Bilde av Alice Frantz Schneider Frantz Schneider, Alice Stipendiat alicefr@ifi.uio.no
Bilde av Lothar Fritsch Fritsch, Lothar Førsteamanuensis +47 96885758 lotharfr@ifi.uio.no
Bilde av Thiago Garrett Garrett, Thiago Postdoktor thiagoga@ifi.uio.no distributed systems, blockchain, distributed ledger
Bilde av Andrea Alessandro Gasparini Gasparini, Andrea Alessandro Førstebibliotekar +47 22844208 +47 90846905 a.a.gasparini@ub.uio.no Bibliotek, IT-tjenester, Service Design
Gaver, William Wirt Professor II billg@ifi.uio.no
Bilde av Anne-Marie George George, Anne-Marie Postdoktor annemage@ifi.uio.no
Bilde av Gabor Gereb Gereb, Gabor Stipendiat gaborge@ifi.uio.no ultralyd, sonar, sonaravbildning, stråleforming, signalbehandling
Bilde av Martin Giese Giese, Martin Professor +47 22852737 martingi@ifi.uio.no Logikk, Big data, Semantic web, Automatisk resonnering, Bevissøk, Førsteordens logikk
Bilde av Stein Gjessing Gjessing, Stein Professor emeritus +47 92695558 steing@ifi.uio.no
Bilde av Kyrre Glette Glette, Kyrre Professor +47 22841695 kyrrehg@ifi.uio.no Robotikk, Kunstig intelligens, Evolusjonær beregning, Evolverbar maskinvare, Biologi-inspirert beregning, Maskinlæring
Bilde av Vera Hermine Goebel Goebel, Vera Hermine Professor +47 22852402 goebel@ifi.uio.no
Bilde av Miria Grisot Grisot, Miria Førsteamanuensis miriag@ifi.uio.no
Bilde av Carsten Griwodz Griwodz, Carsten Professor +47 92684380 griff@ifi.uio.no
Bilde av Lars Groth Groth, Lars larsgrot@ifi.uio.no
Grov, Gudmund Førsteamanuensis gudmungr@ifi.uio.no
Bilde av Jon Grov Grov, Jon Førsteamanuensis jongr@ifi.uio.no
Bilde av Nils Gruschka Gruschka, Nils Førsteamanuensis +47 22840858 nilsgrus@ifi.uio.no Sikkerhet, Personvern
Grytten, Ivar Postdoktor ivargry@student.matnat.uio.no
Grønli, Tor-Morten Førsteamanuensis tormor@ifi.uio.no
Gu, He Stipendiat heg@student.matnat.uio.no
Guan, Peiyuan Forsker peiyuang@ifi.uio.no
Bilde av Ragnhild Bassøe Gundersen Gundersen, Ragnhild Bassøe Stipendiat ragnhib@ifi.uio.no
Bilde av Yngve Hafting Hafting, Yngve Universitetslektor +47 22841691 +47 41120878 yngveha@ifi.uio.no Mekatronikk, Digital systemkonstruksjon, 3D-printing
Bilde av Pål Halvorsen Halvorsen, Pål Professor II +47 97080007 paalh@ifi.uio.no
Bilde av Gisle Hannemyr Hannemyr, Gisle gisle@ifi.uio.no personvern, digitale medier, åpen aksess, personvern, åpne systemer, datasikkerhet, privacy, design, web, konvergens