Vitenskapelig ansatte

Personer 1 - 100 av 310
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Fritz Albregtsen Albregtsen, Fritz Professor +47-22852463 +47-91163005 fritz@ifi.uio.no kvalitetsmetrikker, teksturanalyse, medisinsk informatikk, bildeanalyse
Bilde av Lars Espen Andersen Andersen, Lars Espen Førsteamanuensis eanders@ifi.uio.no
Bilde av Børge Solli Andreassen Andreassen, Børge Solli Stipendiat borgesan@ifi.uio.no Dyp læring, Kunstig intelligens, Maskinlæring, Medisinsk avbildning, Ultralyd
Bilde av Otto Anshus Anshus, Otto Professor II +47-91573265 anshus@ifi.uio.no
Bilde av Roger Antonsen Antonsen, Roger Førsteamanuensis +47-22852482 +4797588742 rantonse@ifi.uio.no Logikk, Bevisteori, Automatisk resonnering, Bevissøk, Modallogikk, Førsteordens logikk, Kompleksitetsteori, Automater, Cellulære automater, Generativ kunst, Algoritmer, Algoritmisk kunst, Matematisk kunst, Netlogo, Processing, Filosofi, Matematikkfilosofi, Formidling, Vitenskapsformidling
Aparicio Sosa, Joaquin Postdoktor +47-22840068 joaqapar@ifi.uio.no
Arbabi, Mohammad Salar Stipendiat mohamarb@ifi.uio.no
Bilde av Hamed Arshad Arshad, Hamed Stipendiat hamedar@ifi.uio.no security protocols, access control, authentication, formal methods, sikkerhet, adgangskontroll, formelle metoder, autentisering
Bilde av Ramtin Aryan Aryan, Ramtin ramtina@student.matnat.uio.no
Bilde av Snorre Aunet Aunet, Snorre +47-22852703 +47-90013264 sa@ifi.uio.no subthreshold kretser, defekt tolerante nanorarkitekturer, radhard kretser.
Bilde av Andreas Austeng Austeng, Andreas Professor +47-22852741 Andreas.Austeng@ifi.uio.no ultralyd, sonar, stråleforming, signalbehandling, dyp læring, kunstig intelligens, maskinlæring
Bilde av Eyvind Wærsted Axelsen Axelsen, Eyvind Wærsted Førsteamanuensis eyvinda@ifi.uio.no
Bagga, Sumit Professor sumitb@ifi.uio.no
Bilde av Daniel Bakkelund Bakkelund, Daniel Stipendiat danielry@ifi.uio.no
Bilde av Gabriel Balaban Balaban, Gabriel Postdoktor gabrib@ifi.uio.no
Bilde av Jeremy Barnes Barnes, Jeremy jeremycb@ifi.uio.no
Bilde av Yngvar Berg Berg, Yngvar Professor +47-22852701 yngvarb@ifi.uio.no Nanoelektronikk, Bionanoprotonikk, Lavspenning CMOS
Bilde av Gunnar Rye Bergersen Bergersen, Gunnar Rye Førsteamanuensis 90721202 gunnab@ifi.uio.no
Bergh, Trond Flisnes tronberg@ifi.uio.no
Bilde av Marthe Nordengen Berntzen Berntzen, Marthe Nordengen Stipendiat marthenb@ifi.uio.no smidige praksiser, smidige metoder, smidig
Berre, Arne-Jørgen Førsteamanuensis arneb@ifi.uio.no
Bigirimana, Fabrice Starks fabriceb@ifi.uio.no
Bisztray, Tamas Stipendiat tamasbi@ifi.uio.no
Bilde av Antoine Blachet Blachet, Antoine Stipendiat antoinbl@ifi.uio.no
Bilde av Tone Bratteteig Bratteteig, Tone Professor +47-22852427 tone@ifi.uio.no design, use, interaction, participatory design, autonomy and automation
Bilde av Are Magnus Bruaset Bruaset, Are Magnus Professor II +47-92610063 arem@ifi.uio.no
Bilde av Jørn Braa Braa, Jørn Professor +47-22852408 jbraa@ifi.uio.no
Bilde av Kristin Braa Braa, Kristin Professor +47-22852754 +47-41630260 kbraa@ifi.uio.no
Buljan, Maja Stipendiat majabu@ifi.uio.no
Bilde av Jo Inge Buskenes Buskenes, Jo Inge joibu@ifi.uio.no
Bilde av Bendik Bygstad Bygstad, Bendik Professor +47-22840109 +4797658061 +47 97658061 bendikby@ifi.uio.no
Bølviken, Håkon Strand Stipendiat haaksb@ifi.uio.no
Børsting, Jorun jorubo@ifi.uio.no
Bilde av Xing Cai Cai, Xing Professor +47-48294368 xingca@ifi.uio.no PDE, parallel programming, High-performance computing
Bilde av Elsa Cecconello Cecconello, Elsa Stipendiat elsac@ifi.uio.no
Bilde av Sri Nivas Chandrasekaran Chandrasekaran, Sri Nivas Stipendiat +4740389615 srinc@ifi.uio.no
Bilde av Jieying Chen Chen, Jieying Postdoktor jieyingc@ifi.uio.no
Bilde av Nils Damm Christophersen Christophersen, Nils Damm Professor emeritus +47-22852406 +47-93496172 +4793496172 nilsch@ifi.uio.no anvendt matematikk, statistikk, innovasjon, entreprenørskap
Bilde av Aprisa Chrysantina Chrysantina, Aprisa +47 99 88 2464 aprisac@student.matnat.uio.no health information systems, digital learning platform, online learning, capacity building, realist evaluation
Chung, Hwei-Ming Stipendiat hweiminc@ifi.uio.no
Bilde av Kristjon Ciko Ciko, Kristjon Stipendiat kristjoc@ifi.uio.no
Clausen, Tommy Høyvarde Førsteamanuensis tommyhc@ifi.uio.no
Bilde av Alma Leora Culén Culén, Alma Leora Professor +47-22852494 almira@ifi.uio.no design, transition design, interaksjonsdesign, forskning gjennom design, bruk
Dadashi, Ali alidada@ifi.uio.no
Danielsen, Håvard Emil Professor II +47-22934000 +47-90608723 hdaniels@ifi.uio.no
De Raedt, Sepp Postdoktor sderaedt@ifi.uio.no
Bilde av Christos Dimitrakakis Dimitrakakis, Christos Professor chridim@ifi.uio.no maskinlæring, reinforcement learning, differential privacy, Kunstig intelligens, personvern
Bilde av Crystal Chang Din Din, Crystal Chang Forsker +47-22845516 crystald@ifi.uio.no formal methods, verification, concurrency, object-orientation
Bilde av Frank Eliassen Eliassen, Frank Professor +47-22840148 frank@ifi.uio.no energy informatics, middleware, Internet of Things (IoT), Distributed systems, mobile cloud computing, self-adaptive software, ubiquitous and mobile computing, adaptive video streaming
Bilde av Basil Ell Ell, Basil Forsker basile@ifi.uio.no
Bilde av Ole Jacob Elle Elle, Ole Jacob Professor II oleje@ifi.uio.no Robotikk, Rekonfigurerbar maskinvare, Kunstig intelligens, Evolusjon, Adaptive systemer
Bilde av Kai Olav Ellefsen Ellefsen, Kai Olav Førsteamanuensis kaiolae@ifi.uio.no Kunstig Intelligens, Dyp Læring, Evolusjonære Algoritmer, Forsterkningslæring, Kunstig Liv
Erdodi, Laszlo Postdoktor laszloe@ifi.uio.no sikkerhet, etisk hacking, exploit
Bilde av Truls Erikson Erikson, Truls Professor +47-22840928 trulser@ifi.uio.no Entreprenørskap
Eriksrød, Jon Håvard Stipendiat +47-22840840 jonheri@ifi.uio.no
Bilde av Karen Brastad Evensen Evensen, Karen Brastad karenbe@ifi.uio.no
Bilde av Jens Petter Falck Falck, Jens Petter Førsteamanuensis, Seniorrådgiver - Entreprenørskap +47 22 85 25 30 j.p.falck@sfe.uio.no
Bilde av Daniel Schnetzer Fava Fava, Daniel Schnetzer Stipendiat danielsf@ifi.uio.no
Bilde av Paulo Ferreira Ferreira, Paulo Professor +47-22852876 paulofe@ifi.uio.no
Fjeldstad, Maria Perona Stipendiat mariapfj@student.matnat.uio.no
Bilde av Raluca-Madalina Florea Florea, Raluca-Madalina Stipendiat ralucamf@ifi.uio.no
Fossum, Kristoffer Stipendiat kristofo@student.matnat.uio.no
Bilde av Lothar Fritsch Fritsch, Lothar Førsteamanuensis +47 96885758 lotharfr@ifi.uio.no
Bilde av Dennis Gan Gan, Dennis Stipendiat dygan@ifi.uio.no
Bilde av Andrea Alessandro Gasparini Gasparini, Andrea Alessandro Stipendiat +47 908 46 905 andreg@ifi.uio.no Design Thinking, Brukerdrevet innovasjon, Service Design, Living Lab
Gaver, William Wirt Professor II billg@ifi.uio.no
Bilde av Martin Giese Giese, Martin Professor +47-22852737 martingi@ifi.uio.no Automatisk resonnering, Semantic web, Bevissøk, Logikk, Big data, Førsteordens logikk
Gjelsten, Børge Kile Førstelektor +47-22855057 borgeg@ifi.uio.no
Bilde av Stein Gjessing Gjessing, Stein Professor +47-22852444 +47-92695558 steing@ifi.uio.no
Bilde av Kyrre Glette Glette, Kyrre Førsteamanuensis +47-22841695 kyrrehg@ifi.uio.no Robotikk, Kunstig intelligens, Evolusjonær beregning, Evolverbar maskinvare, Biologi-inspirert beregning, Maskinlæring
Bilde av Vera Hermine Goebel Goebel, Vera Hermine Professor +47-22852402 goebel@ifi.uio.no
Bilde av Matthew Good Good, Matthew Univ.bibliotekar +47-22840828 matthew.good@ub.uio.no University technology transfer, research commercialization, innovation, entrepreneurship, innovation support infrastructure, organization design
Bilde av Miria Grisot Grisot, Miria Forsker +47-22852409 miriag@ifi.uio.no
Bilde av Carsten Griwodz Griwodz, Carsten Professor +47-92684380 griff@ifi.uio.no
Bilde av Lars Groth Groth, Lars +47-92864971 +47-92864971 larsgrot@ifi.uio.no
Bilde av Nils Gruschka Gruschka, Nils Førsteamanuensis +47-22840858 nilsgrus@ifi.uio.no Sikkerhet, Personvern
Grytten, Ivar Postdoktor ivargry@student.matnat.uio.no
Bilde av Desta Haileselassie Hagos Hagos, Desta Haileselassie destahh@ifi.uio.no
Bilde av Pål Halvorsen Halvorsen, Pål Professor II +47-97080007 paalh@ifi.uio.no
Bilde av Gisle Hannemyr Hannemyr, Gisle Universitetslektor +47-22852432 +47-90553659 gisle@ifi.uio.no personvern, digitale medier, åpen aksess, personvern, åpne systemer, datasikkerhet, privacy, design, web, konvergens
Bilde av Roy Edgar Hansen Hansen, Roy Edgar Professor II +47-99413702 rhn@ifi.uio.no signalbehandling, sonar, sonaravbildning, syntetisk aperture sonar
Bilde av Tor Borgar Hansen Hansen, Tor Borgar Førsteamanuensis +47-91140758 t.b.hansen@sfe.uio.no
Bilde av Ole Hanseth Hanseth, Ole Professor +47-22852431 +47-95908509 oleha@ifi.uio.no
Hein, Kristine Baluka Stipendiat krisbhei@student.matnat.uio.no
Bilde av Jo Herstad Herstad, Jo Førsteamanuensis +47-22840051 +47-91560563 johe@ifi.uio.no HCI, universal design, Inclusion, Philosophy
Hesse, Dirk Førsteamanuensis dirkh@ifi.uio.no
Bilde av Kristian Andreas Hiorth Hiorth, Kristian Andreas Stipendiat +47-22840566 kristahi@ifi.uio.no Nettverk, OCARINA, RINA, metningskontroll
Bilde av Sverre Holm Holm, Sverre Professor +47-22852704 +47-93215705 sverre@ifi.uio.no lyd, akustikk, ultralyd, ikke-heltallige (fraksjonelle) deriverte, elastografi, innendørs posisjonering, signalbehandling
Holter, Karl Erik karleh@ifi.uio.no
Holter, Ole Magnus Stipendiat olemholt@ifi.uio.no
Bilde av Ian Horrocks Horrocks, Ian Professor II ianhorr@ifi.uio.no
Hovde, Svein Anton Førstelektor s.a.hovde@sosgeo.uio.no
Bilde av Eivind Hovig Hovig, Eivind Professor +47-22858504 ehovig@ifi.uio.no Livsvitenskap, Bioinformatikk
Bilde av Dag Hovland Hovland, Dag Forsker +47-97046378 +4797046378 hovland@ifi.uio.no Big data, Regulære uttrykk, Intelligente Data, Logikk, Databaser
Hukkelberg, Ivar Stipendiat ivarhuk@ifi.uio.no
Bilde av Stine Myhre Hverven Hverven, Stine Myhre Stipendiat stinemhv@ifi.uio.no
Bilde av Philipp Dominik Häfliger Häfliger, Philipp Dominik Professor +47-22840118 hafliger@ifi.uio.no elektronikk, mikroelektronikk, nanoelektronikk, Livsvitenskap, integrerte kretser, nevromorfe systemer, bildesensorer, maskinlæring, mikroimplantater
Bilde av Mats Erling Høvin Høvin, Mats Erling Førsteamanuensis +47-22840823 matsh@ifi.uio.no Robotikk, Kunstig intelligens, Adaptive systemer, Biologi-inspirert beregning, Evolusjonær beregning, Evolverbar maskinvare
Bilde av Eline Synneva Lorentzen Ingstad Ingstad, Eline Synneva Lorentzen Universitetslektor II - Digitalization and Entrepreneurship e.s.l.ingstad@sfe.uio.no Entreprenørskap, sosialt entreprenørskap, impact investments, venture filantropi, bærekraft
Bilde av Safiqul Islam Islam, Safiqul Postdoktor +47-22840837 safiquli@ifi.uio.no