Vitenskapelig ansatte

Personer 1 - 100 av 311
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Margunn Aanestad Aanestad, Margunn Professor +47-22852545 margunn@ifi.uio.no
Abishov, Araz Vladim Oglu abishov@ifi.uio.no
Bilde av Fritz Albregtsen Albregtsen, Fritz Professor +47-22852463 +47-91163005 fritz@ifi.uio.no kvalitetsmetrikker, teksturanalyse, medisinsk informatikk, bildeanalyse
Bilde av Lars Espen Andersen Andersen, Lars Espen Førsteamanuensis eanders@ifi.uio.no
Bilde av Børge Solli Andreassen Andreassen, Børge Solli Stipendiat borgesan@ifi.uio.no Dyp læring, Kunstig intelligens, Maskinlæring, Medisinsk avbildning, Ultralyd
Bilde av Otto Anshus Anshus, Otto Professor II +47-91573265 anshus@ifi.uio.no
Bilde av Roger Antonsen Antonsen, Roger Førsteamanuensis +47-22852482 97588742 rantonse@ifi.uio.no Logikk, Bevisteori, Automatisk resonnering, Bevissøk, Modallogikk, Førsteordens logikk, Kompleksitetsteori, Automater, Cellulære automater, Generativ kunst, Algoritmer, Algoritmisk kunst, Matematisk kunst, Netlogo, Processing, Filosofi, Matematikkfilosofi, Formidling, Vitenskapsformidling
Aparicio Sosa, Joaquin Postdoktor +47-22840068 joaqapar@ifi.uio.no
Bilde av Hamed Arshad Arshad, Hamed Stipendiat hamedar@ifi.uio.no security protocols, access control, authentication, formal methods, sikkerhet, adgangskontroll, formelle metoder, autentisering
Bilde av Ramtin Aryan Aryan, Ramtin ramtina@student.matnat.uio.no
Asghar, Zubair Overingeniør zubaira@ifi.uio.no
Bilde av Arild Aspelund Aspelund, Arild Professor II arild.aspelund@sloan.mit.edu
Bilde av Snorre Aunet Aunet, Snorre defekt tolerante nanorarkitekturer, subthreshold kretser, radhard kretser.
Bilde av Andreas Austeng Austeng, Andreas Professor +47-22852741 Andreas.Austeng@ifi.uio.no ultralyd, sonar, stråleforming, signalbehandling, dyp læring, kunstig intelligens, maskinlæring
Bilde av Eyvind Wærsted Axelsen Axelsen, Eyvind Wærsted Førsteamanuensis +47-22850474 eyvinda@ifi.uio.no
Bilde av Daniel Bakkelund Bakkelund, Daniel Stipendiat danielry@ifi.uio.no
Bilde av Runa Barik Barik, Runa Stipendiat +47-22840836 runabk@ifi.uio.no
Bilde av Yngvar Berg Berg, Yngvar Professor +47-22852701 yngvarb@ifi.uio.no Nanoelektronikk, Bionanoprotonikk, Lavspenning CMOS
Bilde av Kristian Collin Berge Berge, Kristian Collin Universitetslektor II k.c.berge@sfe.uio.no
Bilde av Gunnar Rye Bergersen Bergersen, Gunnar Rye Førsteamanuensis 90721202 gunnab@ifi.uio.no
Bergh, Trond tronberg@ifi.uio.no
Bilde av Marthe Nordengen Berntzen Berntzen, Marthe Nordengen Stipendiat marthenb@ifi.uio.no
Berre, Arne-Jørgen Førsteamanuensis arneb@ifi.uio.no
Bigirimana, Fabrice Starks fabriceb@ifi.uio.no
Bilde av Shiji Bijo Bijo, Shiji Stipendiat shijib@ifi.uio.no
Bilde av Antoine Blachet Blachet, Antoine Stipendiat antoinbl@ifi.uio.no
Bilde av Ann Elisabeth Albright Blomberg Blomberg, Ann Elisabeth Albright +47-22852948 aeblombe@ifi.uio.no
Bilde av Jørn Braa Braa, Jørn Professor +47-22852408 jbraa@ifi.uio.no
Bilde av Kristin Braa Braa, Kristin Professor +47-22852754 +47-41630260 kbraa@ifi.uio.no
Bilde av Tone Bratteteig Bratteteig, Tone Professor +47-22852427 tone@ifi.uio.no design, use, interaction, participatory design, autonomy and automation
Bilde av Are Magnus Bruaset Bruaset, Are Magnus Professor II +47-92610063 arem@ifi.uio.no
Bilde av Alessio Paolo Buccino Buccino, Alessio Paolo Stipendiat alessiob@ifi.uio.no
Bilde av Antonio Gonzalez Burgueno Burgueno, Antonio Gonzalez Stipendiat antonigo@ifi.uio.no
Bilde av Jo Inge Buskenes Buskenes, Jo Inge +47-22840903 joibu@ifi.uio.no
Bilde av Bendik Bygstad Bygstad, Bendik Professor +47-22840109 97658061 +47 97658061 bendikby@ifi.uio.no
Bølviken, Håkon Strand Stipendiat haaksb@ifi.uio.no
Børsting, Jorun Stipendiat jorubo@ifi.uio.no
Bilde av Xing Cai Cai, Xing Professor +47-48294368 xingca@ifi.uio.no PDE, parallel programming, High-performance computing
Bilde av Elsa Cecconello Cecconello, Elsa Stipendiat elsac@ifi.uio.no
Bilde av Sri Nivas Chandrasekaran Chandrasekaran, Sri Nivas Stipendiat +4740389615 srinc@ifi.uio.no
Bilde av Nils Damm Christophersen Christophersen, Nils Damm Professor emeritus +47-22852406 +47-93496172 93496172 nilsch@ifi.uio.no entreprenørskap, open science, open source, innovasjon
Chung, Hwei-Ming Stipendiat hweiminc@ifi.uio.no
Ciko, Kristjon Stipendiat kristjoc@ifi.uio.no
Bilde av Alma Leora Culén Culén, Alma Leora Professor +47-22852494 almira@ifi.uio.no design, transition design, interaksjonsdesign, forskning gjennom design, bruk
Dadashi, Ali alidada@ifi.uio.no
Danielsen, Asbjørn Sigfred asbjornd@student.matnat.uio.no
Danielsen, Håvard Emil Professor II +47-22934000 +47-90608723 hdaniels@ifi.uio.no
Dimitrakakis, Christos Førsteamanuensis chridim@ifi.uio.no
Bilde av Crystal Chang Din Din, Crystal Chang Postdoktor +47-22845516 crystald@ifi.uio.no verification, formal methods, concurrency, object-orientation
Bilde av Diana Domanska Domanska, Diana Postdoktor +47-93825890 dianadom@ifi.uio.no
Bilde av Frank Eliassen Eliassen, Frank Professor +47-22840148 frank@ifi.uio.no energy informatics, middleware, Internet of Things (IoT), Distributed systems, mobile cloud computing, self-adaptive software, ubiquitous and mobile computing, adaptive video streaming
Bilde av Ole Jacob Elle Elle, Ole Jacob Professor II oleje@ifi.uio.no Robotikk, Rekonfigurerbar maskinvare, Kunstig intelligens, Evolusjon, Adaptive systemer
Bilde av Kai Olav Ellefsen Ellefsen, Kai Olav Postdoktor kaiolae@ifi.uio.no
Engelstad, Paal Professor paal.engelstad@its.uio.no
Bilde av Truls  Erikson Erikson, Truls Professor +47 22840928 truls.erikson@sfe.uio.no Entreprenørskap
Eriksrød, Jon Håvard Stipendiat +47-22840840 jonheri@ifi.uio.no
Bilde av Karen Brastad Evensen Evensen, Karen Brastad karenbe@ifi.uio.no
Bilde av Jens Petter Falck Falck, Jens Petter Førsteamanuensis, Seniorrådgiver - Entreprenørskap +47 22 85 25 30 j.p.falck@sfe.uio.no
Fares, Murhaf Stipendiat murhaff@ifi.uio.no
Bilde av Lukasz Farian Farian, Lukasz lukaszf@student.matnat.uio.no
Bilde av Daniel Schnetzer Fava Fava, Daniel Schnetzer Stipendiat danielsf@ifi.uio.no
Bilde av Paulo Ferreira Ferreira, Paulo Førsteamanuensis +47-22852876 paulofe@ifi.uio.no
Bilde av Raluca-Madalina Florea Florea, Raluca-Madalina Stipendiat ralucamf@ifi.uio.no
Bilde av Jon Henrik Forssell Forssell, Jon Henrik Førsteamanuensis +47-22852781 jonf@ifi.uio.no
Fossum, Kristoffer Stipendiat kristofo@student.matnat.uio.no
Bilde av Dennis Gan Gan, Dennis Stipendiat dygan@ifi.uio.no
Bilde av Andrea Alessandro Gasparini Gasparini, Andrea Alessandro Stipendiat +47 908 46 905 andreg@ifi.uio.no Design Thinking, Brukerdrevet innovasjon, Service Design, Living Lab
Bilde av Hanne Cecilie Geirbo Geirbo, Hanne Cecilie Førsteamanuensis +47-22840842 hannege@ifi.uio.no infrastruktur, Sør-Asia, Bangladesh, bærekraftig teknologi, mobiltelefoner, smarte byer, solcellestrøm
Bilde av Martin Giese Giese, Martin Professor +47-22852737 martingi@ifi.uio.no Automatisk resonnering, Semantic web, Bevissøk, Logikk, Big data, Førsteordens logikk
Bilde av Ingunn Gihle Gihle, Ingunn Seniorkonsulent ingunngi@ifi.uio.no
Bilde av Abyot Asalefew Gizaw Gizaw, Abyot Asalefew Senior Engineer +47-22840056 abyotag@ifi.uio.no
Bilde av Stein Gjessing Gjessing, Stein Professor +47-22852444 +47-92695558 steing@ifi.uio.no
Gkolfi, Anastasia Stipendiat natasa@ifi.uio.no
Bilde av Kyrre Glette Glette, Kyrre Førsteamanuensis +47-22841695 kyrrehg@ifi.uio.no Robotikk, Kunstig intelligens, Evolusjonær beregning, Evolverbar maskinvare, Biologi-inspirert beregning, Maskinlæring
Bilde av Vera Hermine Goebel Goebel, Vera Hermine Professor +47-22852402 goebel@ifi.uio.no
Bilde av Matthew Good Good, Matthew Stipendiat +47-22840828 matthew.good@sfe.uio.no University technology transfer, research commercialization, innovation, entrepreneurship, innovation support infrastructure, organization design
Bilde av Miria Grisot Grisot, Miria Forsker +47-22852409 miriag@ifi.uio.no
Bilde av Carsten Griwodz Griwodz, Carsten Professor +47-92684380 griff@ifi.uio.no
Bilde av Lars Groth Groth, Lars +47-92864971 +47-92864971 larsgrot@ifi.uio.no
Bilde av Nils Gruschka Gruschka, Nils Førsteamanuensis +47-22840858 nils.gruschka@ifi.uio.no
Grytten, Ivar Stipendiat ivargry@student.matnat.uio.no
Bilde av Desta Haileselassie Hagos Hagos, Desta Haileselassie destahh@ifi.uio.no
Bilde av Pål Halvorsen Halvorsen, Pål Professor +47-97080007 paalh@ifi.uio.no
Bilde av Gisle Hannemyr Hannemyr, Gisle Universitetslektor +47-22852432 +47-90553659 gisle@ifi.uio.no personvern, digitale medier, åpen aksess, personvern, åpne systemer, datasikkerhet, privacy, design, web, konvergens
Bilde av Roy Edgar Hansen Hansen, Roy Edgar Professor II +47-99413702 rhn@ifi.uio.no signalbehandling, sonar, sonaravbildning, syntetisk aperture sonar
Bilde av Tor Borgar Hansen Hansen, Tor Borgar Førsteamanuensis II tor.borgar.hansen@oxford.no
Bilde av Ole Hanseth Hanseth, Ole Professor +47-22852431 +47-95908509 oleha@ifi.uio.no
Bilde av Jo Herstad Herstad, Jo Førsteamanuensis +47-22840051 +47-91560563 johe@ifi.uio.no
Hesse, Dirk Førsteamanuensis dirkh@math.uio.no
Bilde av Kristian Andreas Hiorth Hiorth, Kristian Andreas Stipendiat +47-22840566 kristahi@ifi.uio.no Nettverk, OCARINA, RINA, metningskontroll
Bilde av Sverre Holm Holm, Sverre Professor +47-22852704 +47-93215705 sverre@ifi.uio.no lyd, akustikk, ultralyd, medisinsk ultralyd, elastografi, innendørs posisjonering, signalbehandling
Holter, Karl Erik karleh@ifi.uio.no
Bilde av Ian Horrocks Horrocks, Ian Professor II ianhorr@ifi.uio.no
Hovde, Svein Anton Førstelektor s.a.hovde@sosgeo.uio.no
Bilde av Eivind Hovig Hovig, Eivind Professor +47-22858504 ehovig@ifi.uio.no Livsvitenskap, Bioinformatikk
Bilde av Dag Hovland Hovland, Dag Forsker +47-97046378 97046378 hovland@ifi.uio.no Big data, Regulære uttrykk, Intelligente Data, Logikk, Databaser
Bilde av Kristian Gregorius Hustad Hustad, Kristian Gregorius Vitenskapelig assistent 97409344 krihus@ifi.uio.no Python, Jupyter, JupyterHub, DocOnce
Bilde av Stine Myhre Hverven Hverven, Stine Myhre Stipendiat stinemhv@ifi.uio.no
Bilde av Philipp Dominik Häfliger Häfliger, Philipp Dominik Professor +47-22840118 hafliger@ifi.uio.no elektronikk, mikroelektronikk, nanoelektronikk, Livsvitenskap, integrerte kretser, nevromorfe systemer, bildesensorer, maskinlæring, mikroimplantater
Bilde av Mats Høvin Høvin, Mats Førsteamanuensis 22840823 matsh@ifi.uio.no Robotikk, Kunstig intelligens, Adaptive systemer, Biologi-inspirert beregning, Evolusjonær beregning, Evolverbar maskinvare