Vitenskapelig ansatte

Personer 1 - 100 av 323
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Anne Kristin Sortehaug Ajer Ajer, Anne Kristin Sortehaug akajer@ifi.uio.no Virksomhetsarkitektur, institusjonell teori, interpretative forskning.
Bilde av Mujde Akdeniz Akdeniz, Mujde mujdea@student.matnat.uio.no
Bilde av Mehmet Naci Akkøk Akkøk, Mehmet Naci Førsteamanuensis +47 47026879 nacia@ifi.uio.no
Bilde av Ghadi S. Al Hajj Al Hajj, Ghadi S. Doktorgradsstipendiat ghadia (at) student (dot) matnat (dot) uio (dot) no
Bilde av Özgü Alay Alay, Özgü Førsteamanuensis ozgua@ifi.uio.no 5G, Internet of Things (IoT), immersive multimedia, Machine Learning
Bilde av Fritz Albregtsen Albregtsen, Fritz Professor Emeritus bildeanalyse, teksturanalyse, medisinsk informatikk, kvalitetsmetrikker
Bilde av Awadelrahman Mohamedelsadig Ali Ahmed Ali Ahmed, Awadelrahman Mohamedelsadig Stipendiat aahmed@ifi.uio.no
Bilde av Lars Espen Andersen Andersen, Lars Espen Førsteamanuensis eanders@ifi.uio.no
Bilde av Børge Solli Andreassen Andreassen, Børge Solli Stipendiat borgesan@ifi.uio.no Dyp læring, Kunstig intelligens, Maskinlæring, Medisinsk avbildning, Ultralyd
Bilde av Otto Johan Anshus Anshus, Otto Johan Professor II +47 91573265 anshus@ifi.uio.no
Bilde av Roger Antonsen Antonsen, Roger Førsteamanuensis +47 22852482 rantonse@ifi.uio.no Logikk, Bevisteori, Automatisk resonnering, Bevissøk, Modallogikk, Førsteordens logikk, Kompleksitetsteori, Automater, Cellulære automater, Generativ kunst, Algoritmer, Algoritmisk kunst, Matematisk kunst, Netlogo, Processing, Filosofi, Matematikkfilosofi, Formidling, Vitenskapsformidling
Aparicio Sosa, Joaquin Postdoktor +47 22840068 joaqapar@ifi.uio.no
Bilde av Mohammad Salar Arbabi Arbabi, Mohammad Salar Stipendiat mohamarb@ifi.uio.no blockchain, smart contracts, distributed systems, privacy, GDPR
Bilde av Hamed Arshad Arshad, Hamed Stipendiat hamedar@ifi.uio.no security protocols, access control, authentication, formal methods, sikkerhet, adgangskontroll, formelle metoder, autentisering
Bilde av Ramtin Aryan Aryan, Ramtin ramtina@student.matnat.uio.no
Bilde av Snorre Aunet Aunet, Snorre Professor II +47 22852703 +4790013264 sa@ifi.uio.no subthreshold kretser, defekt tolerante nanorarkitekturer, radhard kretser.
Bilde av Andreas Austeng Austeng, Andreas Professor +47-22852741 Andreas.Austeng@ifi.uio.no ultralyd, sonar, stråleforming, signalbehandling, dyp læring, kunstig intelligens, maskinlæring
Bilde av Eyvind Wærsted Axelsen Axelsen, Eyvind Wærsted Førsteamanuensis eyvinda@ifi.uio.no
Bagga, Sumit Førsteamanuensis sumitb@ifi.uio.no
Bilde av Daniel Bakkelund Bakkelund, Daniel Stipendiat danielry@ifi.uio.no
Bilde av Gabriel Balaban Balaban, Gabriel Førstelektor gabrib@ifi.uio.no
Bilde av Chinmayi Baramashetru Baramashetru, Chinmayi Stipendiat cpbarama@ifi.uio.no
Bilde av Jeremy Barnes Barnes, Jeremy jeremycb@ifi.uio.no
Baselizadeh, Adel Stipendiat adelb@ifi.uio.no
Bilde av Yngvar Berg Berg, Yngvar Professor +47 22852701 yngvarb@ifi.uio.no Nanoelektronikk, Bionanoprotonikk, Lavspenning CMOS
Bilde av Gunnar Rye Bergersen Bergersen, Gunnar Rye Førsteamanuensis 90721202 gunnab@ifi.uio.no
Bilde av Marthe Nordengen Berntzen Berntzen, Marthe Nordengen Stipendiat marthenb@ifi.uio.no smidige praksiser, smidige metoder, smidig
Bigirimana, Fabrice Starks fabriceb@ifi.uio.no
Bilde av Alexander Binder Binder, Alexander Førsteamanuensis alexabin@ifi.uio.no
Bisztray, Tamas György Stipendiat tamasbi@ifi.uio.no
Bilde av Tone Bratteteig Bratteteig, Tone Professor +47 22852427 tone@ifi.uio.no design, use, interaction, participatory design, autonomy and automation
Bilde av Are Magnus Bruaset Bruaset, Are Magnus Professor II +47 92610063 arem@ifi.uio.no
Bilde av Jørn Anders Braa Braa, Jørn Anders Professor +47 22852408 jbraa@ifi.uio.no
Bilde av Kristin Braa Braa, Kristin Professor +47 22852754 +47 41630260 kbraa@ifi.uio.no
Buljan, Maja Stipendiat majabu@ifi.uio.no
Bilde av Bendik Bygstad Bygstad, Bendik Professor +47 22840109 +4797658061 +47 97658061 bendikby@ifi.uio.no
Bilde av Andre Büttner Büttner, Andre Stipendiat andrbut@ifi.uio.no Web Application Security, Distributed Systems, Health Information Systems
Bølviken, Håkon Strand Stipendiat haaksb@ifi.uio.no
Børsting, Jorun jorubo@ifi.uio.no
Bilde av Xing Cai Cai, Xing Professor +47 48294368 xingca@ifi.uio.no PDE, parallel programming, High-performance computing
Bilde av Sri Nivas Chandrasekaran Chandrasekaran, Sri Nivas srinc@ifi.uio.no
Bilde av Jieying Chen Chen, Jieying Førstelektor jieyingc@ifi.uio.no
Chetwyn, Robert Stipendiat roberac@ifi.uio.no
Bilde av Nils Damm Christophersen Christophersen, Nils Damm Professor Emeritus nilsch@ifi.uio.no anvendt matematikk, statistikk, innovasjon, entreprenørskap
Bilde av Aprisa Chrysantina Chrysantina, Aprisa Stipendiat +47 99 88 2464 aprisac@ifi.uio.no health information systems, digital learning platform, online learning, capacity building, realist evaluation
Chung, Hwei-Ming Stipendiat hweiminc@ifi.uio.no
Bilde av Kristjon Ciko Ciko, Kristjon Stipendiat kristjoc@ifi.uio.no
Clausen, Tommy Høyvarde Førsteamanuensis tommyhc@ifi.uio.no
Côté-Allard, Ulysse Teller Masao Postdoktor ulysseca@ifi.uio.no
Bilde av Alma Leora Culén Culén, Alma Leora Professor +47 22852494 almira@ifi.uio.no design, transformativt design, interaksjonsdesign, forskning gjennom design, bruk
Danielsen, Håvard Emil Professor II +47-22934000 +47-90608723 hdaniels@ifi.uio.no
Delbruel, Stéphane Postdoktor stephde@ifi.uio.no
Bilde av Christos Dimitrakakis Dimitrakakis, Christos Professor chridim@ifi.uio.no maskinlæring, reinforcement learning, differential privacy, Kunstig intelligens, personvern
Bilde av Crystal Chang Din Din, Crystal Chang crystald@ifi.uio.no formal methods, verification, concurrency, object-orientation
Doroudi Moghadam, Maunya Forsker m.d.moghadam@its.uio.no
Bilde av Agnes Elisabeth Dyvik Dyvik, Agnes Elisabeth Stipendiat agnesed@ifi.uio.no
Bilde av Åsmund Dæhlen Dæhlen, Åsmund Stipendiat aasmunkd@ifi.uio.no
Bilde av Frank Eliassen Eliassen, Frank Professor +47 22840148 frank@ifi.uio.no Distributed systems, middleware, self-adaptive software, Internet of Things (IoT), Edge computing, Fog Computing, Cyber Physical Systems, Energy Informatics, P2P video streaming
Bilde av Basil Ell Ell, Basil Forsker basile@ifi.uio.no
Bilde av Ole Jakob Elle Elle, Ole Jakob Professor II oleje@ifi.uio.no Robotikk, Rekonfigurerbar maskinvare, Kunstig intelligens, Evolusjon, Adaptive systemer
Bilde av Kai Olav Ellefsen Ellefsen, Kai Olav Førsteamanuensis kaiolae@ifi.uio.no Kunstig Intelligens, Dyp Læring, Evolusjonære Algoritmer, Forsterkningslæring, Kunstig Liv
Erdodi, Laszlo Tibor laszloe@ifi.uio.no sikkerhet, etisk hacking, exploit
Bilde av Truls Erikson Erikson, Truls Professor +47 22840928 trulser@ifi.uio.no Entreprenørskap
Bilde av Jens Petter Falck Falck, Jens Petter Førsteamanuensis, Seniorrådgiver - Entreprenørskap +47 22 85 25 30 jenspfa@ifi.uio.no
Fatima, Nazeefa Avdelingsingeniør nazeefa.fatima@mn.uio.no
Bilde av Daniel Schnetzer Fava Fava, Daniel Schnetzer danielsf@ifi.uio.no
Bilde av Paulo Ferreira Ferreira, Paulo Professor +47 22852876 paulofe@ifi.uio.no
Fjeldstad, Maria Perona Stipendiat mariapfj@student.matnat.uio.no
Bilde av Raluca-Madalina Florea Florea, Raluca-Madalina Stipendiat ralucamf@ifi.uio.no
Fossum, Kristoffer Stipendiat kristofo@student.matnat.uio.no
Fournous, Ghislain Guy Francois Senioringeniør g.g.f.fournous@ous-research.no
Bilde av Alice Frantz Schneider Frantz Schneider, Alice Stipendiat alicefr@ifi.uio.no
Bilde av Lothar Fritsch Fritsch, Lothar Førsteamanuensis +47 96885758 lotharfr@ifi.uio.no
Bilde av Dennis Gan Gan, Dennis Stipendiat dygan@ifi.uio.no
Bilde av Thiago Garrett Garrett, Thiago Postdoktor thiagoga@ifi.uio.no
Gaver, William Wirt Professor II billg@ifi.uio.no
Bilde av Anne-Marie George George, Anne-Marie Postdoktor annemage@ifi.uio.no
Bilde av Martin Giese Giese, Martin Professor +47 22852737 martingi@ifi.uio.no Automatisk resonnering, Semantic web, Bevissøk, Logikk, Big data, Førsteordens logikk
Gjelsten, Børge Kile Forsker +47 22855057 borgeg@ifi.uio.no
Bilde av Kyrre Glette Glette, Kyrre Førsteamanuensis +47 22841695 kyrrehg@ifi.uio.no Robotikk, Kunstig intelligens, Evolusjonær beregning, Evolverbar maskinvare, Biologi-inspirert beregning, Maskinlæring
Bilde av Vera Hermine Goebel Goebel, Vera Hermine Professor +47 22852402 goebel@ifi.uio.no
Bilde av Miria Grisot Grisot, Miria Førsteamanuensis +47 22852409 miriag@ifi.uio.no
Bilde av Carsten Griwodz Griwodz, Carsten Professor +47 92684380 griff@ifi.uio.no
Bilde av Lars Groth Groth, Lars Professor II +47-22840846 +47-92864971 larsgrot@ifi.uio.no
Grov, Gudmund Førsteamanuensis gudmungr@ifi.uio.no
Bilde av Jon Grov Grov, Jon Førsteamanuensis jongr@ifi.uio.no
Bilde av Nils Gruschka Gruschka, Nils Førsteamanuensis +47 22840858 nilsgrus@ifi.uio.no Sikkerhet, Personvern
Grytten, Ivar Postdoktor ivargry@student.matnat.uio.no
Grønli, Tor-Morten Førsteamanuensis tormor@ifi.uio.no
Bilde av Ragnhild Bassøe Gundersen Gundersen, Ragnhild Bassøe Stipendiat +47 22859852 ragnhib@ifi.uio.no
Bilde av Yngve Hafting Hafting, Yngve Universitetslektor +47 22841691 +47 41120878 yngveha@ifi.uio.no Mekatronikk, Digital systemkonstruksjon, 3D-printing
Bilde av Pål Halvorsen Halvorsen, Pål Professor II +47 97080007 paalh@ifi.uio.no
Bilde av Roy Edgar Hansen Hansen, Roy Edgar Professor II +47 99413702 rhn@ifi.uio.no signalbehandling, sonar, sonaravbildning, syntetisk aperture sonar
Bilde av Tor Borgar Hansen Hansen, Tor Borgar Førsteamanuensis +47 91140758 t.b.hansen@sfe.uio.no
Bilde av Ole Hanseth Hanseth, Ole Professor +47 22852431 +47 95908509 oleha@ifi.uio.no
Bilde av Barbro Renland Haugjord Haugjord, Barbro Renland Stipendiat barbrn@ifi.uio.no
Hein, Kristine Baluka Stipendiat krisbhei@student.matnat.uio.no
Bilde av Maged Helmy Helmy, Maged Industrial Ph.D. Candidate - Department of Informatics +47 918 65 680 magedaa@ifi.uio.no Deep Learning, Machine Learning, Artificial intelligence, Programming, computer vision, convolutional networks, pattern recognition, Image analysis, Image Segmentation
Bilde av Jo Herstad Herstad, Jo Førsteamanuensis +47 22840051 +47 91560563 johe@ifi.uio.no HCI, universal design, Inclusion, Philosophy
Bilde av Dirk Hesse Hesse, Dirk Førsteamanuensis dirkh@ifi.uio.no