Vitenskapelig ansatte - Side 3

Personer 201 - 300 av 329
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Petter Nielsen Nielsen, Petter Førsteamanuensis +47 41 50 60 58 pnielsen@ifi.uio.no
Nikolaidis, Konstantinos konstan@ifi.uio.no
Bilde av Farzan Majeed Noori Noori, Farzan Majeed Stipendiat farzanmn@ifi.uio.no
Bilde av Jørgen Norendal Norendal, Jørgen joen@ifi.uio.no Kunstig intelligens, Evolusjon, Rekonfigurerbar maskinvare, Adaptive systemer, Robotikk
Bilde av Hani Nozari Mirarkolaei Nozari Mirarkolaei, Hani haninm@ifi.uio.no
Nygaard, Tønnes Førstelektor tonnesfn@ifi.uio.no Evolusjonær Robotikk, Robotikk, Kunstig intelligens, Maskinlæring, Dyp læring
Bilde av Kristian Nymoen Nymoen, Kristian Førsteamanuensis +47 22841693 krisny@ifi.uio.no
Bilde av Sven Peter Näsholm Näsholm, Sven Peter Førsteamanuensis +47 22840068 svenpn@ifi.uio.no stråleforming, arraysignalbehandling, akustisk avbildning, signalbehandling, ultralyd, infralyd, bølgeforplanting, medisinsk avbildning, den midtre atmosfære, komplekse medier
Bilde av Sigbjørn Næss Næss, Sigbjørn Førsteamanuensis +47 22852410 sigbjorn@ifi.uio.no
Næss, Solveig Stipendiat solvenae@ifi.uio.no
Nøvik, Steffen Stipendiat steffeno@ifi.uio.no
Bilde av Stephan Oepen Oepen, Stephan Professor, Instituttleder (+47) 4546 6632 oe@ifi.uio.no
Bilde av Knut Omang Omang, Knut Førsteamanuensis +47 41462210 knuto@ifi.uio.no
Oskarsen, Johanne Svanes Stipendiat johansos@ifi.uio.no
Otten, Jens Postdoktor jeotten@ifi.uio.no
Bilde av Olaf Owe Owe, Olaf informatikk, programmering og nettverk, logikk, sikkerhet, teoretisk databehandling, kvalitetssikring av programvaresystemer, software engineering, modellering av programvaresystemer, analyse av programvaresystemer, formelle metoder, objekt-orientering, parallelle og distribuerte systemer, Programmeringsspråk
Pavlovic, Milena Stipendiat milenpa@student.matnat.uio.no
Bilde av Raissa Pershina Pershina, Raissa Postdoktor +47 22852535 409 60 887 raissa.pershina@sfe.uio.no
Bilde av Lene Pettersen Pettersen, Lene Førsteamanuensis lenpe@ifi.uio.no
Bilde av Thomas Peter Plagemann Plagemann, Thomas Peter Professor +47 22852743 plageman@ifi.uio.no
Bilde av Olav Poppe Poppe, Olav Senioringeniør olavpo@ifi.uio.no
Bilde av Ka I Pun Pun, Ka I Førsteamanuensis +47 22840062 violet@ifi.uio.no
Qu, Yuanwei Stipendiat quy@ifi.uio.no
Quinn, Candice Stipendiat candiceq@ifi.uio.no
Bilde av Habibur Rahman Rahman, Habibur Stipendiat +47 22840833 +47 41220591 habiburr@student.matnat.uio.no
Bilde av Toktam Ramezanifarkhani Ramezanifarkhani, Toktam Postdoktor +47 22840137 toktamr@ifi.uio.no Information Security, Programming Languages, Security Management
Rand, Knut Dagestad Postdoktor knutdr@math.uio.no
Bilde av Peyman Rasouli Rasouli, Peyman Stipendiat peymanra@ifi.uio.no Machine Learning, Explainable AI, Knowledge Discovery, Computational Intelligence
Bilde av Ashish Rauniyar Rauniyar, Ashish PhD Candidate +47 67 23 88 64 +4793985384 ashishr@ifi.uio.no
Ravishankar, Vinit Stipendiat vinitr@ifi.uio.no
Reenskaug, Trygve Mikjel H Professor emeritus +47 22495727 trygver@ifi.uio.no
Riccardi, Enrico Postdoktor enricori@ifi.uio.no
Rimehaug, Atle Eskeland Stipendiat +47 93876685 atleeri@ifi.uio.no
Bilde av Ole Marius Hoel Rindal Rindal, Ole Marius Hoel Postdoktor +4745612838 45612838 omrindal@ifi.uio.no
Bilde av Torbjørn Rognes Rognes, Torbjørn Professor +47 22844787 +4790755587 torognes@ifi.uio.no Bioinformatikk, Algoritmer, Parallellisering, Mikrobiom
Bilde av Tor Rolfsen Grønsund Rolfsen Grønsund, Tor Universitetslektor II torrg@ifi.uio.no Digital innovasjon, Entreprenørskap
Rolfsjord, Sigmund Johannes Ljosvoll s.j.l.rolfsjord@its.uio.no
Roman, Dumitru Førsteamanuensis dumitrur@ifi.uio.no
Rozanska, Marta Stipendiat martaroz@ifi.uio.no
Bilde av Ragnhild Kobro Runde Runde, Ragnhild Kobro Førsteamanuensis +47 22840144 +47-94436221 ragnhilk@ifi.uio.no
Røstad, Lillian Førsteamanuensis lilliaro@ifi.uio.no
Bilde av Sundeep Sahay Sahay, Sundeep Professor +47 22840073 sundeeps@ifi.uio.no
Sajadi, Seyed Mohammad Reza Stipendiat smsajadi@student.matnat.uio.no
Samset, Eigil Professor II eigilsa@ifi.uio.no
Bilde av Geir Kjetil Sandve Sandve, Geir Kjetil Professor +47 22840861 +47 93853050 geirksa@ifi.uio.no Genomanalyse, bioinformatikk, algoritmer, programmering, python, masteroppgave
Bilde av Terje Aksel Sanner Sanner, Terje Aksel Forsker +47 22840846 +4791759827 +4791759827 terjeasa@ifi.uio.no
Bilde av Diana Saplacan Saplacan, Diana Forsker dianasa@ifi.uio.no human-robot interaction, universal design, situated abilities, healthcare robots
Scheffer, Lonneke Stipendiat lonnekes@student.matnat.uio.no
Bilde av Rudolf Schlatte Schlatte, Rudolf Forsker +47 22852971 rudi@ifi.uio.no
Bilde av Alice Frantz Schneider Schneider, Alice Frantz Stipendiat alicefr@ifi.uio.no
Schulz, Trenton Førsteamanuensis trentonw@ifi.uio.no
Schupfer, Hannah Stipendiat hanschu@ifi.uio.no
Segal, Meirav Stipendiat meiravs@ifi.uio.no
Bilde av Wilfred Senyoni Senyoni, Wilfred Researcher in Information Systems + 47-22840073 wilfreds@uio.no
Bilde av Oleks Shturmov Shturmov, Oleks Stipendiat olekss@ifi.uio.no
Bilde av Dag Sjøberg Sjøberg, Dag Professor +47 22840109 +47 92604578 dagsj@ifi.uio.no Software engineering, systemutvikling, IT-systemer, programmering, programvarekvalitet, utviklingsprosesser, prosessforbedring, smidige metoder, Lean, endringshåndtering, forskningsmetoder, eksperimenter, samfunnsnytte, industrirelevans, offentlige IT-prosjekter, IT-skandaler, IT-kompetanse, programmeringskompetanse
Bilde av Tor Skeie Skeie, Tor Professor +47 97199620 tskeie@ifi.uio.no
Skjerstad, Tronn Å. Førsteamanuensis t.a.skjerstad@sfe.uio.no
Bilde av Martin Georg Skjæveland Skjæveland, Martin Georg Forsker martige@ifi.uio.no ontologier, dataintegrasjon, logikk, datautveksling, Semantisk web, databaser
Bilde av Ståle Andreas van Dorp Skogstad Skogstad, Ståle Andreas van Dorp Førsteamanuensis +47 22841692 savskogs@ifi.uio.no
Bilde av Roar Skogstrøm Skogstrøm, Roar Universitetslektor +47 95849590 skogstrr@ifi.uio.no Adaptive systemer, Rekonfigurerbar maskinvare, Robotikk, Kunstig intelligens, Evolusjon
Bilde av Rolf I. Skotheim Skotheim, Rolf I. Professor II - Forskningsgruppen for biomedisinsk informatikk +47-22781727 rolf.i.skotheim@rr-research.no
Slaughter, Laura Førsteamanuensis 93053684 laurasla@ifi.uio.no
Bilde av Saulo Soares De Toledo Soares De Toledo, Saulo Stipendiat saulos@ifi.uio.no Teknisk Gjeld, Arkitektonisk Teknisk Gjeld, Programarkitektur, Microservices, Senior Utvikler, Programmerer
Bilde av Anne H Schistad Solberg Solberg, Anne H Schistad Professor +47 22852435 +47 97044299 anne@ifi.uio.no Maskinlæring, dyp læring, bildeanalyse
Bilde av Rebekka Soma Soma, Rebekka Stipendiat rebsaurus@ifi.uio.no
Sommervoll, Åvald Åslaugson Stipendiat aavalds@ifi.uio.no Sikkerhet, Machine Learning, cryptography, Cyber Security, Quantum Cryptography, Genetic Algorithm
Bilde av Birthe Soppe Soppe, Birthe Førsteamanuensis +47 22840919 bsoppe@ifi.uio.no Entrepreneurship, Innovation, Institutional Theory, Organizations, Sustainability, Green Industries
Bilde av Swati Srivastava Srivastava, Swati swatisr@ifi.uio.no
Bilde av Martin Steffen Steffen, Martin Professor +47 22850417 msteffen@ifi.uio.no
Stensby, Emma Hjellbrekke Stipendiat emmaste@ifi.uio.no
Bilde av Håkon Kvale Stensland Stensland, Håkon Kvale Førsteamanuensis +47 41317406 +47 41317406 haakonks@ifi.uio.no
Stevens, Nicholas Sebastian Stipendiat nichoss@ifi.uio.no
Bilde av Volker Stolz Stolz, Volker Førsteamanuensis +47 22852438 stolz@ifi.uio.no programming languages, programmeringsspråk, formal methods, model transformation, UML, QVT, Haskell, FreeBSD, object-orientation, verification
Bilde av Stein Michael Storleer Storleer, Stein Michael universitetslektor 22840194 99163232 michael krøllalfa ifi punktum uio punktum no algoritmer, programmering, objektorientering, datastrukturer, java, gruppelærere, førsteårsemner, inf1010, inf1300, SQL, ORM
Bilde av Viktoria Stray Stray, Viktoria Associate Professor +47-22840107 +47-93610848 stray@ifi.uio.no informatikk, software engineering, systemutvikling, empirisk metodeforskning, agile metoder, smidige praksiser, teamarbeid, autonome team, lean, scrum, kanban, testing, kvalitetssikring av programvaresystemer, programmering og nettverk, digitalisering, smidig, agile, FinTech, BizDev
Bilde av Ingvild Strømsholm Strømsholm, Ingvild Stipendiat ingvsst@ifi.uio.no Digitalization, Digital Innovation, Health Information Systems, Leadership Development, Organisational Development
Bilde av Ketil Stølen Stølen, Ketil Professor II 92216112 92216112 Ketil(dot)Stolen(at)sintef(dot)no
Bilde av Girish Aramanekoppa Subbarao Subbarao, Girish Aramanekoppa girishas@ifi.uio.no
Bilde av Joakim Sundnes Sundnes, Joakim +47 97722924 sundnes@ifi.uio.no
Synnes, Stig Asle Vaksvik ssynnes@ifi.uio.no
Bilde av Johan Ivar Sæbø Sæbø, Johan Ivar Førsteamanuensis +47 22840895 johansa@ifi.uio.no
Bilde av Johannes Sølhusvik Sølhusvik, Johannes Førsteamanuensis johasol@ifi.uio.no
Bilde av Oddvar Søråsen Søråsen, Oddvar Professor Emeritus
Saakvitne, Bruna Dias Forsker brunad@ifi.uio.no
Tabatabaei, Mohammad Hossein Stipendiat mohammht@ifi.uio.no
Bilde av Amirhosein Taherkordi Taherkordi, Amirhosein Førsteamanuensis +47 22840584 amirhost@ifi.uio.no
Bilde av Chao Tan Tan, Chao External PhD Candidate chaot@ifi.uio.no Software Testing, Synthetic Data Generation, Machine Learning
Bilde av Silvia Lizeth Tapia Tarifa Tapia Tarifa, Silvia Lizeth Forsker +47 22852763 sltarifa@ifi.uio.no formal methods, concurrency, programming language theory, model-based analysis, microservices, distributed systems, object-orientation, modeling, resourse analysis
Bilde av Carolyn Kavita Tauro Tauro, Carolyn Kavita Stipendiat +47 92224813 carolykt@student.matnat.uio.no
Tavakolisomeh, Sanaz Stipendiat +47 96693997 sanazt@ifi.uio.no
Teigen, Bjørn Ivar bjornite@student.matnat.uio.no
Bilde av Peyman Teymoori Teymoori, Peyman Forsker +47 22840685 peymant@ifi.uio.no Transport Layer, Recursive InterNetwork Architecture (RINA), Wireless Networks
Thapa, Ratan Bahadur Stipendiat ratanbt@student.matnat.uio.no
Bilde av Stine Hverven Thon Thon, Stine Hverven Stipendiat stinemhv@ifi.uio.no
Bilde av Samia Touileb Touileb, Samia Postdoktor samiat@ifi.uio.no
Turin, Gianluca Stipendiat gianlutu@ifi.uio.no
Bilde av Aslak Tveito Tveito, Aslak Professor +47 67828282 +47 90687348 aslak@ifi.uio.no
Bilde av Lars Tveito Tveito, Lars Stipendiat larstvei@ifi.uio.no
Bilde av Jim Tørresen Tørresen, Jim Professor +47 22852454 +4792846669 +47 92846669 jimtoer@ifi.uio.no Robotikk, Kunstig intelligens, Adaptive systemer, AI, Rekonfigurerbar maskinvare, Biologi-inspirert beregning, Evolusjonær beregning, Evolverbar maskinvare