Vitenskapelig ansatte - Side 3

Personer 201 - 300 av 300
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Ildikó Pilán Pilán, Ildikó Forsker ildikop@ifi.uio.no Språkteknologi, Utdanning, Helse, Maskinlæring
Bilde av Thomas Peter Plagemann Plagemann, Thomas Peter Professor +47 22852743 plageman@ifi.uio.no
Bilde av Olav Poppe Poppe, Olav Universitetslektor olavpo@ifi.uio.no
Bilde av Ka I Pun Pun, Ka I Førsteamanuensis +47 22840062 violet@ifi.uio.no
Quinn, Candice Stipendiat candiceq@ifi.uio.no
Bilde av Toktam Ramezanifarkhani Ramezanifarkhani, Toktam Postdoktor +47 22840137 toktamr@ifi.uio.no Information Security, Programming Languages, Security Management
Rasouli, Peyman Stipendiat peymanra@ifi.uio.no
Bilde av Ashish Rauniyar Rauniyar, Ashish PhD Candidate +47 67 23 88 64 +4793985384 ashishr@ifi.uio.no
Ravishankar, Vinit Stipendiat vinitr@ifi.uio.no
Rimehaug, Atle Eskeland Stipendiat +47 93876685 atleeri@ifi.uio.no
Bilde av Ole Marius Hoel Rindal Rindal, Ole Marius Hoel Postdoktor +4745612838 45612838 omrindal@ifi.uio.no
Bilde av Torbjørn Rognes Rognes, Torbjørn Professor +47 22844787 +47 90755587 +4790755587 torognes@ifi.uio.no Livsvitenskap, Bioinformatikk, Algoritmer, Programmering, Parallellisering, Sekvensanalyse, DNA-reparasjon, Metagenomikk
Bilde av Tor Rolfsen Grønsund Rolfsen Grønsund, Tor Universitetslektor II torrg@ifi.uio.no Digital innovasjon, Entreprenørskap
Rolfsjord, Sigmund Johannes Ljosvoll s.j.l.rolfsjord@its.uio.no
Bilde av Knut-Helge Ronæs Rolland Rolland, Knut-Helge Ronæs Førsteamanuensis +47 92882331 knutr@ifi.uio.no digitalisering, digital innovasjon, smidige praksiser, prosjektledelse, forskningsmetode, Information systems, case studies, Tverrfaglig, IT styring
Roman, Dumitru Førsteamanuensis dumitrur@ifi.uio.no
Rozanska, Marta Stipendiat martaroz@ifi.uio.no
Rudan, Sasha sasharu@ifi.uio.no
Bilde av Ragnhild Kobro Runde Runde, Ragnhild Kobro Førsteamanuensis +47 22840144 +47-94436221 ragnhilk@ifi.uio.no
Røstad, Lillian Førsteamanuensis lilliaro@ifi.uio.no
Bilde av Sundeep Sahay Sahay, Sundeep Professor +47 22840073 sundeeps@ifi.uio.no
Sajadi, Seyed Mohammad Reza Stipendiat smsajadi@student.matnat.uio.no
Samset, Eigil Professor II eigilsa@ifi.uio.no
Bilde av Geir Kjetil Sandve Sandve, Geir Kjetil Førsteamanuensis +47 22840861 +47 93853050 geirksa@ifi.uio.no Genomanalyse, bioinformatikk, algoritmer, programmering, python, masteroppgave
Bilde av Terje Aksel Sanner Sanner, Terje Aksel Forsker +47 22840846 +4791759827 +4791759827 terjeasa@ifi.uio.no
Bilde av Diana Saplacan Saplacan, Diana Stipendiat dianasa@ifi.uio.no feedback, universell utforming, læring, robot, digitale systemer, eldre, unge individer
Scheffer, Lonneke Stipendiat lonnekes@student.matnat.uio.no
Bilde av Rudolf Schlatte Schlatte, Rudolf Forsker +47 22852971 rudi@ifi.uio.no
Bilde av Alice Frantz Schneider Schneider, Alice Frantz Stipendiat alicefr@ifi.uio.no
Bilde av Wilfred Senyoni Senyoni, Wilfred Researcher in Information Systems + 47-22840073 wilfreds@uio.no
Bilde av Oleks Shturmov Shturmov, Oleks Stipendiat olekss@ifi.uio.no
Bilde av Dag Sjøberg Sjøberg, Dag Professor +47 22840109 +47 92604578 dagsj@ifi.uio.no Software engineering, systemutvikling, IT-systemer, programmering, programvarekvalitet, utviklingsprosesser, prosessforbedring, smidige metoder, Lean, endringshåndtering, forskningsmetoder, eksperimenter, samfunnsnytte, industrirelevans, offentlige IT-prosjekter, IT-skandaler, IT-kompetanse, programmeringskompetanse
Bilde av Tor Skeie Skeie, Tor Professor +47 97199620 tskeie@ifi.uio.no
Skjerstad, Tronn Å. Førsteamanuensis t.a.skjerstad@sfe.uio.no
Bilde av Martin Georg Skjæveland Skjæveland, Martin Georg Forsker martige@ifi.uio.no ontologier, dataintegrasjon, logikk, datautveksling, Semantisk web, databaser
Bilde av Ståle Andreas van Dorp Skogstad Skogstad, Ståle Andreas van Dorp Førsteamanuensis +47 22841692 savskogs@ifi.uio.no
Bilde av Rolf I. Skotheim Skotheim, Rolf I. Professor II - Forskningsgruppen for biomedisinsk informatikk +47-22781727 rolf.i.skotheim@rr-research.no
Slaughter, Laura Førsteamanuensis 93053684 laurasla@ifi.uio.no
Bilde av Saulo Soares De Toledo Soares De Toledo, Saulo Stipendiat saulos@ifi.uio.no Teknisk Gjeld, Arkitektonisk Teknisk Gjeld, Programarkitektur, Microservices, Senior Utvikler, Programmerer
Bilde av Anne H Schistad Solberg Solberg, Anne H Schistad Professor +47 22852435 anne@ifi.uio.no Maskinlæring, dyp læring, bildeanalyse
Soma, Rebekka Stipendiat rebsaurus@ifi.uio.no
Sommervoll, Åvald Åslaugson Stipendiat aavalds@ifi.uio.no Sikkerhet, Machine Learning, cryptography, Cyber Security, Quantum Cryptography, Genetic Algorithm
Bilde av Birthe Soppe Soppe, Birthe Førsteamanuensis +47 22840919 birthe.soppe@sfe.uio.no Entrepreneurship, Innovation, Institutional Theory, Organizations, Sustainability, Green Industries
Bilde av Swati Srivastava Srivastava, Swati swatisr@ifi.uio.no
Bilde av Martin Steffen Steffen, Martin Professor +47 22850417 msteffen@ifi.uio.no
Bilde av Håkon Kvale Stensland Stensland, Håkon Kvale Førsteamanuensis +47 41317406 +47 41317406 haakonks@ifi.uio.no
Bilde av Volker Stolz Stolz, Volker Førsteamanuensis +47 22852438 stolz@ifi.uio.no programming languages, programmeringsspråk, formal methods, model transformation, UML, QVT, Haskell, FreeBSD, object-orientation, verification
Bilde av Stein Michael Storleer Storleer, Stein Michael universitetslektor 22840194 99163232 michael krøllalfa ifi punktum uio punktum no algoritmer, programmering, objektorientering, datastrukturer, java, gruppelærere, førsteårsemner, inf1010, inf1300, SQL, ORM
Bilde av Viktoria Stray Stray, Viktoria Associate Professor +47-22840107 +47-93610848 stray@ifi.uio.no informatikk, software engineering, systemutvikling, empirisk metodeforskning, agile metoder, smidige praksiser, teamarbeid, autonome team, lean, scrum, kanban, testing, kvalitetssikring av programvaresystemer, programmering og nettverk, digitalisering, smidig, agile, FinTech, BizDev
Bilde av Ketil Stølen Stølen, Ketil Professor II 92216112 92216112 Ketil(dot)Stolen(at)sintef(dot)no
Bilde av Girish Aramanekoppa Subbarao Subbarao, Girish Aramanekoppa girishas@ifi.uio.no
Synnes, Stig Asle Vaksvik ssynnes@ifi.uio.no
Bilde av Johan Ivar Sæbø Sæbø, Johan Ivar Amanuensis +47 22840895 johansa@ifi.uio.no
Bilde av Johannes Sølhusvik Sølhusvik, Johannes Førsteamanuensis johasol@ifi.uio.no
Bilde av Oddvar Søråsen Søråsen, Oddvar Professor Emeritus
Tabatabaei, Mohammad Hossein Stipendiat mohammht@ifi.uio.no
Bilde av Amirhosein Taherkordi Taherkordi, Amirhosein Førsteamanuensis +47 22840584 amirhost@ifi.uio.no
Bilde av Chao Tan Tan, Chao External PhD Candidate chaot@ifi.uio.no Software Testing, Synthetic Data Generation, Machine Learning
Bilde av Silvia Lizeth Tapia Tarifa Tapia Tarifa, Silvia Lizeth Forsker +47 22852763 sltarifa@ifi.uio.no formal methods, programming language theory, model-based predictions, parallel data access, cloud computing, parallel systems, distributed systems, object-orientation, modeling, deployment
Teigen, Bjørn Ivar bjornite@student.matnat.uio.no
Bilde av Peyman Teymoori Teymoori, Peyman Forsker +47 22840685 peymant@ifi.uio.no Transport Layer, Recursive InterNetwork Architecture (RINA), Wireless Networks
Thapa, Ratan Bahadur Stipendiat ratanbt@student.matnat.uio.no
Bilde av Stine Hverven Thon Thon, Stine Hverven Stipendiat stinemhv@ifi.uio.no
Bilde av Tuva Kristine Thoresen Thoresen, Tuva Kristine Stipendiat tuvakt@ifi.uio.no
Bilde av Shukun Tokas Tokas, Shukun Stipendiat shukunt@ifi.uio.no Privacy, Data Protection, GDPR, Privacy by Design, Static Analysis, Runtime Verification, Language-based enforcement
Torheim, Turid Katrine Gjerstad Postdoktor tktorhei@ifi.uio.no
Bilde av Samia Touileb Touileb, Samia Postdoktor samiat@ifi.uio.no
Turin, Gianluca Stipendiat gianlutu@ifi.uio.no
Bilde av Aslak Tveito Tveito, Aslak Professor +47 67828282 +47 90687348 aslak@ifi.uio.no
Bilde av Lars Tveito Tveito, Lars Stipendiat larstvei@ifi.uio.no
Bilde av Jim Tørresen Tørresen, Jim Professor +47 22852454 +4792846669 +47 92846669 jimtoer@ifi.uio.no Robotikk, Kunstig intelligens, Adaptive systemer, AI, Rekonfigurerbar maskinvare, Biologi-inspirert beregning, Evolusjonær beregning, Evolverbar maskinvare
Bilde av Maja Van Der Velden Van Der Velden, Maja Førsteamanuensis +47 22852816 majava@ifi.uio.no bærekraftige teknologi, bærekraftsmålene, anthropologi av technologi, e-avfall, kjønn, reparasjon, sustainability
Bilde av Polyxeni Vasilakopoulou Vasilakopoulou, Polyxeni xvasil@ifi.uio.no
Bilde av Frank Veenstra Veenstra, Frank Postdoktor frankvee@ifi.uio.no
Bilde av Erik Velldal Velldal, Erik Førsteamanuensis +47 22840119 erikve@ifi.uio.no nlp, språkteknologi, språkprosessering, datalingvistikk, maskinlæring, kunstig intelligens, AI, Machine Learning
Bilde av Guri Birgitte Verne Verne, Guri Birgitte Førstelektor +47 22840993 guribv@ifi.uio.no
Vihovde, Eva Hadler Førstelektor evahvi@ifi.uio.no
Bilde av Kamer Vishi Vishi, Kamer kamerv@ifi.uio.no Information & Computer Security, Biometrics, Penetration testing, Ethical Hacking, Cyber Security, Cryptanalysis, Web development, Keyboard player
Bilde av Roman Vitenberg Vitenberg, Roman Professor +47 22850493 romanvi@ifi.uio.no mellomvare, fog systemer, sosiale nettverk, cloud systemer, distribuerte systemer, pålitelighet, personvern, blockchain
Bilde av David Volgyes Volgyes, David Postdoktor +47 22840818 +47 47170724 davidvo@ifi.uio.no dyp læring, kunstig intelligens, maskinlæring, medisinsk bildeanalyse, CT
Volnes, Espen Stipendiat espenvol@student.matnat.uio.no
Bilde av Michael Welzl Welzl, Michael Professor +47 22852420 michawe@ifi.uio.no Nettverk, Internett, Transportlaget
Bilde av Dag T Wisland Wisland, Dag T Professor +47 22852705 +47 91367679 dagwis@ifi.uio.no
Wold, Alexander Førsteamanuensis +47 22840897 alexawo@ifi.uio.no
Bilde av Arild Waaler Waaler, Arild Professor +47 22840055 arild@ifi.uio.no
Bilde av Ingrid Chieh Yu Yu, Ingrid Chieh Førsteamanuensis +47 22845525 ingridcy@ifi.uio.no
Bilde av Ali Zaher Zaher, Ali +47 22845581 alizah@ifi.uio.no
Zennaro, Fabio Massimo Postdoktor fabiomz@ifi.uio.no Machine Learning, Sikkerhet, Unsupervised Learning, Bayesian Learning, Causality, Sparsity, AI Safety
Zhang, Min Stipendiat minz@ifi.uio.no
Bilde av Yan Zhang Zhang, Yan Professor yanzhang@ifi.uio.no
Zhao, Hao hao.zhao@geo.uio.no
Zhao, Hao hao.zhao@geo.uio.no
Bilde av Yangyang Zhao Zhao, Yangyang Associate Professor +47 22840926 yangyang.zhao@sfe.uio.no Organizational learning, Human-centered design, Systems engineering, Complex systems, Disruptive innovation and Open innovation
Bilde av Petter Øgland Øgland, Petter Gjesteforsker petterog@ifi.uio.no
Bilde av Aleksander Øhrn Øhrn, Aleksander Professor II +47 47937222 aleksaoh@ifi.uio.no
Bilde av Peter Csaba Ølveczky Ølveczky, Peter Csaba Professor +47 22852498 peterol@ifi.uio.no
Bilde av Joar Martin Østby Østby, Joar Martin Førsteamanuensis joar@ifi.uio.no
Bilde av Egil Øvrelid Øvrelid, Egil Postdoktor egilov@ifi.uio.no
Bilde av Lilja Øvrelid Øvrelid, Lilja Førsteamanuensis +47 22840850 liljao@ifi.uio.no
Bilde av Margunn Aanestad Aanestad, Margunn Professor +47 22852545 margunn@ifi.uio.no