Personer - Side 2

Søk etter ansatte og studenter

 

Personer 101 - 200 av 367
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Jo Herstad Herstad, Jo Førsteamanuensis +47-22840051 +47-91560563 johe@ifi.uio.no HCI, universal design, Inclusion, Philosophy
Bilde av Elise Hilland Hilland, Elise Førstekonsulent +47-22845780 elisech@ifi.uio.no
Bilde av Kristian Andreas Hiorth Hiorth, Kristian Andreas Stipendiat +47-22840566 kristahi@ifi.uio.no Nettverk, OCARINA, RINA, metningskontroll
Bilde av Sverre Holm Holm, Sverre Professor +47-22852704 +47-93215705 sverre@ifi.uio.no lyd, akustikk, ultralyd, medisinsk ultralyd, elastografi, innendørs posisjonering, signalbehandling
Holter, Karl Erik karleh@ifi.uio.no
Bilde av Ian Horrocks Horrocks, Ian Professor II ianhorr@ifi.uio.no
Hovde, Svein Anton Førstelektor s.a.hovde@sosgeo.uio.no
Bilde av Eivind Hovig Hovig, Eivind Professor +47-22858504 ehovig@ifi.uio.no Livsvitenskap, Bioinformatikk
Bilde av Dag Hovland Hovland, Dag Forsker +47-97046378 97046378 hovland@ifi.uio.no Big data, Regulære uttrykk, Intelligente Data, Logikk, Databaser
Hukkelberg, Ivar Stipendiat ivarhuk@ifi.uio.no
Bilde av Stine Myhre Hverven Hverven, Stine Myhre Stipendiat stinemhv@ifi.uio.no
Bilde av Philipp Dominik Häfliger Häfliger, Philipp Dominik Professor +47-22840118 hafliger@ifi.uio.no elektronikk, mikroelektronikk, nanoelektronikk, Livsvitenskap, integrerte kretser, nevromorfe systemer, bildesensorer, maskinlæring, mikroimplantater
Bilde av Anne Høilo Høilo, Anne Seniorkonsulent +47-22852927 annehoil@ifi.uio.no
Bilde av Mats Erling Høvin Høvin, Mats Erling Førsteamanuensis +47-22840823 matsh@ifi.uio.no Robotikk, Kunstig intelligens, Adaptive systemer, Biologi-inspirert beregning, Evolusjonær beregning, Evolverbar maskinvare
Bilde av Lars Håkedal Håkedal, Lars Senioringeniør +47-22840806 +47-90749204 larsha@ifi.uio.no
Bilde av Eline Synneva Lorentzen Ingstad Ingstad, Eline Synneva Lorentzen Universitetslektor II - Digitalization and Entrepreneurship e.s.l.ingstad@sfe.uio.no Entreprenørskap, sosialt entreprenørskap, impact investments, venture filantropi, bærekraft
Bilde av Safiqul Islam Islam, Safiqul Postdoktor +47-22840837 safiquli@ifi.uio.no
Bilde av Magdalena Ivanovska Ivanovska, Magdalena Postdoktor +47-22840848 magdalei@ifi.uio.no
Jacobsen, Hans-Arno Professor II hansarnj@ifi.uio.no
Bilde av Tollef Struksnes Jahren Jahren, Tollef Struksnes Stipendiat tollefsj@ifi.uio.no Medical Imaging, Cardiac ultrasound, dyp læring, Kunstig intelligens og maskinlæring
Jansen, Helene Beate Rådgiver +47-22841111 heleneja@ifi.uio.no
Bilde av Anna Mathilde Elisabeth Jarbekk Jarbekk, Anna Mathilde Elisabeth Permisjon a.m.e.jarbekk@sfe.uio.no Studieadministrasjon
Bilde av Are Charles Jensen Jensen, Are Charles Førsteamanuensis +47-22852492 arej@ifi.uio.no
Bilde av Siri Annethe Moe Jensen Jensen, Siri Annethe Moe Universitetslektor +47-22840884 siriamj@ifi.uio.no
Bilde av Herman Ruge Jervell Jervell, Herman Ruge Professor emeritus +47-22840121 +47-98853310 herman@ifi.uio.no Logikk
Bilde av Ernesto Jimenez-Ruiz Jimenez-Ruiz, Ernesto Forsker ernestoj@ifi.uio.no semantic web, ontologies, ontology alignment, semantic technologies
Bilde av Johanna Johansen Johansen, Johanna Stipendiat jjohanna@ifi.uio.no
Johansen, Morten Overingeniør morj@ifi.uio.no
Bilde av Birk Bjønness Johansson Johansson, Birk Bjønness Overingeniør birkbj@ifi.uio.no
Bilde av Dyveke Johnsen Johnsen, Dyveke Senior forskningsrådgiver +47 22840560 +4798878742 dyvekej@ifi.uio.no Ekstern finansiering, CRIStin, Forskningformidling, Forskningsstøtte, Økonomi, Prosjektledelse, EU, H2020, ERC, Internasjonalt samarbeid
Bilde av Einar Broch Johnsen Johnsen, Einar Broch Professor +47-22852509 einarj@ifi.uio.no informatikk, sikkerhet, kvalitetssikring av programvaresystemer, analyse av programvaresystemer, objekt-orientering, programmering og nettverk, software engineering, logikk, formelle metoder, modellering av programvaresystemer, parallelle og distribuerte systemer, teoretisk databehandling, Programmeringsspråk
Jon-Martin Pettersen, Storm jonmartp@student.matnat.uio.no
Joshi, Suhas Govind Førsteamanuensis +47-22852416 joshi@ifi.uio.no
Bilde av Eric Bartley Jul Jul, Eric Bartley Professor +47-22840853 +4540251650 ericbj@ifi.uio.no Programmering, Programmeringsspråk, programming languages, object-orientation, distribuerte systemer, cloud computing, Design Patterns, security
Bilde av Ines Junge Junge, Ines Stipendiat inespj@ifi.uio.no
Bilde av Magne Jørgensen Jørgensen, Magne Professor II +47-92433355 +47-92433355 magnej@ifi.uio.no
Bilde av Audun Jøsang Jøsang, Audun Professor 22845524 98431433 josang@ifi.uio.no Sikkerhet, AI
Bilde av Sumana Kalyanasundaram Kalyanasundaram, Sumana Stipendiat sumanak@ifi.uio.no
Bilde av Dino Karabeg Karabeg, Dino Førsteamanuensis +47-22852702 41292049 dino@ifi.uio.no knowledge federation, polyscopy, systemic innovation
Bilde av Yücel Karabiyik Karabiyik, Yücel Postdoktor yucelk@ifi.uio.no
Bilde av Amela Karahasanovic Karahasanovic, Amela Førsteamanuensis +47-22067873 amela@ifi.uio.no
Bilde av Farzane Karami Karami, Farzane Stipendiat farzanka@ifi.uio.no
Bilde av Leif Harald Karlsen Karlsen, Leif Harald Førstelektor leifhka@ifi.uio.no
Kempton, Alexander Moltubakk Stipendiat alexansk@ifi.uio.no
Kharlamov, Evgeny Førsteamanuensis evgenykh@ifi.uio.no
Kirkebø, Jan Egil Postdoktor +47-22852434 janki@ifi.uio.no
Kittilsen, Sigurd Stipendiat sigurki@ifi.uio.no
Bilde av Kristian Gjertsen Kjelgård Kjelgård, Kristian Gjertsen Postdoktor +47-22840914 kristigk@ifi.uio.no
Bilde av Andreas Kleppe Kleppe, Andreas Postdoktor andrekle@ifi.uio.no Teksturanalyse, Bildeanalyse, Mønstergjenkjenning, Maskinlæring, Kunstig intelligens, Dyp læring, Medisinsk informatikk
Bilde av Vidar Norstein Klungre Klungre, Vidar Norstein Stipendiat vidarkl@ifi.uio.no
Bilde av Mirjam Knockaert Knockaert, Mirjam Førsteamanuensis II Mirjam.Knockaert@UGent.be
Bilde av Terje Knudsen Knudsen, Terje Senioringeniør +47-22852748 +47-93023847 terjek@ifi.uio.no AV-tjenester, IT-tjenester, Byggesaker
Bilde av Mari Ulvestad Komnæs Komnæs, Mari Ulvestad Førstekonsulent +47-22852926 mariukom@ifi.uio.no
Kompova, Radmila Senioringeniør radmilko@ifi.uio.no ELIXIR Oslo
Korsgaard, Steffen Førsteamanuensis steffko@ifi.uio.no
Bilde av Lars Kristiansen Kristiansen, Lars Professor +47-22855897 92210527 +47 922 10 527 larsk@math.uio.no Matematikk, Kompleksitetsteori, Logikk, Beregnbarhetsteori
Bilde av Stein Kristiansen Kristiansen, Stein Forsker +47-22852740 steikr@ifi.uio.no
Bilde av Tore Kristoffersen Kristoffersen, Tore Senioringeniør +47-22852894 torekr@ifi.uio.no Windows
Bilde av Stein Krogdahl Krogdahl, Stein Professor emeritus 91 30 29 58 steinkr@ifi.uio.no
Bilde av Andrei Kutuzov Kutuzov, Andrei Stipendiat +4740648218 andreku@ifi.uio.no
Kvam, Johannes johankva@ifi.uio.no
Bilde av Olav Stanly Kyrvestad Kyrvestad, Olav Stanly Senioringeniør +47-22852412 +47-93401045 olavky@ifi.uio.no Innkjøp, HMS, Elektronikk, Nanoelektronikk og robotikk, CAD, IT-støtte til utdanning, IT-støtte til forskning
Bilde av Jens Johan Kaasbøll Kaasbøll, Jens Johan Professor +47-22852429 jensj@ifi.uio.no
Lan, Dapeng Stipendiat dapengl@ifi.uio.no
Bilde av Tor Sverre Lande Lande, Tor Sverre Professor +47-22852455 +47-95107155 bassen@ifi.uio.no Analog, Wireless, Mixed-signal, Livsvitenskap - life science, Technology, Impulse radio, RFID, LifeNanoelectronics, UWB, Radar
Bilde av Dag Langmyhr Langmyhr, Dag Universitetslektor 228 52450 957 48 539 dag@ifi.uio.no Undervisning, Programmeringsspråk, Lagring av dokumenter, Digital typografi, LaTeX
Bilde av Philip Anthony Larsen Donnelly Larsen Donnelly, Philip Anthony Senioringeniør padonnel@ifi.uio.no
Bilde av Adnan Latif Latif, Adnan Seniorrådgiver 45554689 adnanl@ifi.uio.no
Le, Tien Dat dattl@ifi.uio.no
Bilde av Torgeir Lebesbye Lebesbye, Torgeir Overingeniør +47-22852419 torgeirl@ifi.uio.no Lokal-IT, IT-støtte til undervisning, Devilry
Bilde av Eunji Lee Lee, Eunji eunjil@ifi.uio.no
Bilde av Daniel Leunbach Leunbach, Daniel Universitetslektor +47-22840927 +47 98 83 70 24 daniel.leunbach@sfe.uio.no Entreprenørskap, Innovasjon, Strategi
Bilde av Magnus Li Li, Magnus Stipendiat magl@ifi.uio.no
Bilde av Qian Li Li, Qian qial@ifi.uio.no
Bilde av Karoline Tufte Lien Lien, Karoline Tufte Senioringeniør +4792869892 karolitl@ifi.uio.no Global health, Health Information Systems, Global South
Bilde av Knut Liestøl Liestøl, Knut Professor emeritus +47-22857963 +47-95722532 knut@ifi.uio.no
Lindeberg, Morten Gunnar Bjørner Postdoktor +47-22852849 mglindeb@ifi.uio.no
Bilde av Yngve Lindsjørn Lindsjørn, Yngve Førstelektor +47-22840856 +47-91549138 ynglin@ifi.uio.no
Bilde av Ole Christian Lingjærde Lingjærde, Ole Christian Professor +47-22857964 +47-46636659 46636659 ole@ifi.uio.no Life science, Data mining, Bioinformatics, Integrated analyses, Breast cancer, Biostatistics, Computational biology, Lung cancer, Cancer metastasis, Cancer evolution, Big data, Biological markers, Ecology, Pancreatic cancer, Mathematical modeling, Cancer biology, Genomics, Epigenomics, Personalized medicine, Ovary cancer
Bilde av Alice Aké Loba Loba, Alice Aké Seniorkonsulent aliceal@ifi.uio.no
Loutfi, Ijlal Førstelektor +47-22840834 ijlall@ifi.uio.no
Bilde av Daniel Lupp Lupp, Daniel Postdoktor danielup@ifi.uio.no
Bilde av Olav Lysne Lysne, Olav Professor II +47-67828384 olavly@ifi.uio.no
Bilde av Jon Kristen Lærdahl Lærdahl, Jon Kristen Førsteamanuensis +47-22844784 +47-99507335 jonkl@ifi.uio.no Livsvitenskap, Bioinformatikk, ELIXIR Oslo
Bilde av Tor Inge Birkenes Lønmo Lønmo, Tor Inge Birkenes toribi@ifi.uio.no
Bilde av Jan Tore Lønning Lønning, Jan Tore Professor +47-22840120 +47-95795846 jtl@ifi.uio.no
Løvdal, Nicolai Solberg Førsteamanuensis n.s.lovdal@sfe.uio.no Entreprenørskap
Bilde av Henrik Hillestad Løvold Løvold, Henrik Hillestad Universitetslektor +47-22852437 +47 47810167 henrihlo@ifi.uio.no
Bilde av Dharani Dhar Maddali Maddali, Dharani Dhar Stipendiat dharandm@ifi.uio.no
Maharjan, Sabita Førsteamanuensis +47-22840837 sabita@ifi.uio.no
Marek, Marcel Stipendiat marcelma@ifi.uio.no
Bilde av Charles Martin Martin, Charles Forsker +47-92014165 +47 920 14 165 charlepm@ifi.uio.no
Bilde av Antonio Martini Martini, Antonio Førsteamanuensis antonima@ifi.uio.no
Masovic, Jasmina jasminma@ifi.uio.no
Mattingsdal, Morten Forsker morten.mattingsdal@ibv.uio.no
Bilde av Arne Maus Maus, Arne Professor emeritus +47-22852451 arnem@ifi.uio.no Parallel programming, Java, Object Oriented programming, Delaunay triangulation, Sorting, algorithms
Bilde av Vasileios Mavroeidis Mavroeidis, Vasileios Stipendiat vasileim@ifi.uio.no
Mehmandarov, Rustam Karim rustamm@ifi.uio.no
Merlina, Andrea Stipendiat andremer@ifi.uio.no
Bilde av Omid Mirmotahari Mirmotahari, Omid Førsteamanuensis +47-22857700 +47-45050045 omidmi@ifi.uio.no Nanoteknologi, Nano- og mikroteknologi, Robotikk, Intelligente systemer, reversibel logikk, flernivå logikk, Operational research