Personer - Side 2

Søk etter ansatte og studenter

 

Personer 101 - 200 av 424
Navn Telefon E-post Emneord
Ghanem, Ahmed Senioringeniør ahmed.ghanem@mn.uio.no
Bilde av Martin Giese Giese, Martin Professor +47 22852737 martingi@ifi.uio.no Logikk, Big data, Semantic web, Automatisk resonnering, Bevissøk, Førsteordens logikk
Bilde av Abyot Asalefew Gizaw Gizaw, Abyot Asalefew Senior Engineer +47 47231033 abyotag@ifi.uio.no
Gjelsten, Børge Kile Forsker +47 22855057 +47 98630937 borgeg@ifi.uio.no
Bilde av Stein Gjessing Gjessing, Stein Professor emeritus 92695558 steing@ifi.uio.no
Bilde av Kyrre Glette Glette, Kyrre Førsteamanuensis +47 22841695 kyrrehg@ifi.uio.no Robotikk, Kunstig intelligens, Evolusjonær beregning, Evolverbar maskinvare, Biologi-inspirert beregning, Maskinlæring
Bilde av Vera Hermine Goebel Goebel, Vera Hermine Professor +47 22852402 goebel@ifi.uio.no
Bilde av Miria Grisot Grisot, Miria Førsteamanuensis miriag@ifi.uio.no
Bilde av Carsten Griwodz Griwodz, Carsten Professor +47 92684380 griff@ifi.uio.no
Bilde av Lars Groth Groth, Lars larsgrot@ifi.uio.no
Grov, Gudmund Førsteamanuensis gudmungr@ifi.uio.no
Bilde av Jon Grov Grov, Jon Førsteamanuensis +47 98219364 jongr@ifi.uio.no
Bilde av Nils Gruschka Gruschka, Nils Førsteamanuensis +47 22840858 nilsgrus@ifi.uio.no Sikkerhet, Personvern
Grytten, Ivar Postdoktor +47 93613582 ivargry@student.matnat.uio.no
Grønli, Tor-Morten Førsteamanuensis +47 48156476 tormor@ifi.uio.no
Gu, He Stipendiat heg@student.matnat.uio.no
Bilde av Ragnhild Bassøe Gundersen Gundersen, Ragnhild Bassøe Stipendiat ragnhib@ifi.uio.no
Bilde av Sveinung Gundersen Gundersen, Sveinung Senioringeniør +47 22840862 sveinugu@ifi.uio.no Statistikk, Informatikk, Bioinformatikk, Genomikk
Bilde av Yngve Hafting Hafting, Yngve Universitetslektor +47 22841691 +47 41120878 yngveha@ifi.uio.no Mekatronikk, Digital systemkonstruksjon, 3D-printing
Hagelia, Arman Bulak Førstekonsulent +47 22852877 armanbh@ifi.uio.no
Bilde av Jørn Hagerup Hagerup, Jørn Senioringeniør +47 22852891 joern@ifi.uio.no Brukeradministrasjon, Utskrift, Filtjenere
Bilde av Pål Halvorsen Halvorsen, Pål Professor II paalh@ifi.uio.no
Bilde av Gisle Hannemyr Hannemyr, Gisle +47 22852432 gisle@ifi.uio.no personvern, digitale medier, åpen aksess, personvern, åpne systemer, datasikkerhet, privacy, design, web, konvergens
Hansen, Jørund Førstekonsulent joruhan@ifi.uio.no
Bilde av Morten Olav Hansen Hansen, Morten Olav Sjefingeniør morteoh@ifi.uio.no
Bilde av Roy Edgar Hansen Hansen, Roy Edgar Professor II +47 99413702 rhn@ifi.uio.no syntetisk aperture sonar, sonar, sonaravbildning, signalbehandling
Bilde av Thomas Hansen Hansen, Thomas Senioringeniør +47 22852747 +47 92299305 thoh@ifi.uio.no Lokal-IT, IT-støtte til forskning, IT-støtte til undervisning, MacOS, iOS, Workspace One, Airwatch, Devilry, Munki
Bilde av Tor Borgar Hansen Hansen, Tor Borgar Førsteamanuensis +47 91140758 t.b.hansen@sfe.uio.no
Bilde av Ole Hanseth Hanseth, Ole Professor +47 22852431 +47 95908509 oleha@ifi.uio.no
Bilde av Barbro Renland Haugjord Haugjord, Barbro Renland Stipendiat +47 40045236 barbrn@ifi.uio.no
Haugskott, Håvard Førstekonsulent +47 22852428 haahaugs@ifi.uio.no
Hein, Kristine Baluka Stipendiat krisbhei@student.matnat.uio.no
Bilde av Maged Helmy Helmy, Maged Industrial Ph.D. Candidate - Department of Informatics +47 918 65 680 magedaa@ifi.uio.no Deep Learning, Machine Learning, Artificial intelligence, Programming, computer vision, convolutional networks, pattern recognition, Image analysis, Image Segmentation
Bilde av Jo Herstad Herstad, Jo Førsteamanuensis +47 22840051 +47 91560563 johe@ifi.uio.no HCI, universal design, Inclusion, Philosophy
Bilde av Dirk Hesse Hesse, Dirk Førsteamanuensis +47 99388030 dirkh@ifi.uio.no
Bilde av Elise Hilland Hilland, Elise Rådgiver +47 22845780 elisech@ifi.uio.no
Bilde av Kristian Andreas Hiorth Hiorth, Kristian Andreas kristahi@ifi.uio.no Nettverk, OCARINA, RINA, metningskontroll
Hogganvik, Pål Gunnar Stipendiat paalgh@ifi.uio.no
Bilde av Ole Magnus Holter Holter, Ole Magnus Stipendiat olemholt@ifi.uio.no
Horn, Geir Seniorrådgiver +47 22840954 geir.horn@mn.uio.no
Horsth, Breno Bonfa Senioringeniør brenobh@ifi.uio.no
Hovde, Svein Anton Førstelektor s.a.hovde@sosgeo.uio.no
Bilde av Eivind Hovig Hovig, Eivind Professor +47 22858504 ehovig@ifi.uio.no Livsvitenskap, Bioinformatikk
Bilde av Dag Hovland Hovland, Dag 97046378 hovland@ifi.uio.no Big data, Regulære uttrykk, Intelligente Data, Logikk, Databaser
Hunter, Alan Joseph Førsteamanuensis alanjh@ifi.uio.no
Bilde av Katja Maria Hydle Hydle, Katja Maria Førsteamanuensis 93005848 katjahy@ifi.uio.no
Bilde av Philipp Dominik Häfliger Häfliger, Philipp Dominik Professor +47 22840118 hafliger@ifi.uio.no Livsvitenskap, elektronikk, mikroelektronikk, nanoelektronikk, integrerte kretser, nevromorfe systemer, mikroimplantater, bildesensorer, maskinlæring
Bilde av Mats Erling Høvin Høvin, Mats Erling Førsteamanuensis +47 22840823 matsh@ifi.uio.no Robotikk, Kunstig intelligens, Adaptive systemer, Biologi-inspirert beregning, Evolusjonær beregning, Evolverbar maskinvare
Bilde av Lars Håkedal Håkedal, Lars Senioringeniør +47 22840806 +47 90749204 larsha@ifi.uio.no
Bilde av Eline Synneva Lorentzen Ingstad Ingstad, Eline Synneva Lorentzen Universitetslektor II - Digitalization and Entrepreneurship e.s.l.ingstad@sfe.uio.no Entreprenørskap, sosialt entreprenørskap, impact investments, venture filantropi, bærekraft
Bilde av Md Safiqul Islam Islam, Md Safiqul Førsteamanuensis +47 22840837 safiquli@ifi.uio.no
Jacobsen, Hans-Arno Professor II hansarnj@ifi.uio.no
Bilde av Tollef Struksnes Jahren Jahren, Tollef Struksnes tollefsj@ifi.uio.no Medical Imaging, Cardiac ultrasound, dyp læring, Kunstig intelligens og maskinlæring
Jansen, Helene Beate Rådgiver +47 22841111 heleneja@ifi.uio.no
Bilde av Anna Mathilde Elisabeth Jarbekk Jarbekk, Anna Mathilde Elisabeth - permisjon Studieadministrasjon
Bilde av Are Charles Jensen Jensen, Are Charles Førsteamanuensis arej@ifi.uio.no
Bilde av Siri Annethe Moe Jensen Jensen, Siri Annethe Moe Universitetslektor +47 22840884 siriamj@ifi.uio.no
Bilde av Herman Ruge Jervell Jervell, Herman Ruge herman@ifi.uio.no Logikk
Bilde av Ernesto Jimenez-Ruiz Jimenez-Ruiz, Ernesto Forsker ernestoj@ifi.uio.no semantic web, ontologies, ontology alignment, semantic technologies
Johansen, Morten Overingeniør morj@ifi.uio.no
Bilde av Birk Bjønness Johansson Johansson, Birk Bjønness Overingeniør birkbj@ifi.uio.no
Bilde av Tobias John John, Tobias Stipendiat tobiajoh@ifi.uio.no
Johnsen, Dyveke Senior forskningsrådgiver +47 22840560 dyvekej@ifi.uio.no ekstern finansiering, CRIStin, forskningsstøtte, NFR, EU, H2020, ERC, prosjekt, kontrakter
Bilde av Einar Broch Johnsen Johnsen, Einar Broch Professor +47 22852509 einarj@ifi.uio.no informatikk, programmering og nettverk, logikk, sikkerhet, teoretisk databehandling, kvalitetssikring av programvaresystemer, software engineering, modellering av programvaresystemer, analyse av programvaresystemer, formelle metoder, objekt-orientering, parallelle og distribuerte systemer, Programmeringsspråk
Johnson, Eleanor Forsker eleanoj@ifi.uio.no
Jon-Martin Pettersen, Storm jonmartp@student.matnat.uio.no
Joshi, Suhas Govind Førsteamanuensis +47 22852416 joshi@ifi.uio.no
Bilde av Eric Bartley Jul Jul, Eric Bartley Professor +47 22840853 ericbj@ifi.uio.no Programmering, Programmeringsspråk, programming languages, object-orientation, distribuerte systemer, cloud computing, Design Patterns, security
Bilde av Ines Petra Junge Junge, Ines Petra Stipendiat +47 91528394 inespj@ifi.uio.no
Bilde av Magne Jørgensen Jørgensen, Magne Professor II +47 92433355 +47 63841241 magnej@ifi.uio.no
Bilde av Audun Jøsang Jøsang, Audun Professor 22845524 98431433 josang@ifi.uio.no Digital sikkerhet, Informasjonssikkerhet, Cybersikkerhet
Bilde av Sumana Kalyanasundaram Kalyanasundaram, Sumana Stipendiat sumanak@ifi.uio.no
Kamalian, Mahdieh Stipendiat mahdiehk@ifi.uio.no
Kamburjan, Eduard Postdoktor eduard@ifi.uio.no
Bilde av Dino Karabeg Karabeg, Dino Førsteamanuensis dino@ifi.uio.no knowledge federation, polyscopy, systemic innovation
Bilde av Yücel Karabiyik Karabiyik, Yücel Senioringeniør yucelk@ifi.uio.no
Bilde av Amela Karahasanovic Karahasanovic, Amela Førsteamanuensis amela@ifi.uio.no
Bilde av Farzane Karami Karami, Farzane farzanka@ifi.uio.no
Bilde av Leif Harald Karlsen Karlsen, Leif Harald Førstelektor leifhka@ifi.uio.no
Bilde av Alexander Moltubakk Kempton Kempton, Alexander Moltubakk Førsteamanuensis alexansk@ifi.uio.no
Kharlamov, Evgeny Førsteamanuensis evgenykh@ifi.uio.no
Kindermann, Christian Postdoktor chrikin@ifi.uio.no
Kittilsen, Sigurd Stipendiat sigurki@ifi.uio.no
Bilde av Kristian Gjertsen Kjelgård Kjelgård, Kristian Gjertsen Førsteamanuensis +47 22840914 kristigk@ifi.uio.no
Kjøde, Svein Gunnar Stipendiat +47 97585714 sveingkj@ifi.uio.no
Kleine Büning, Thomas Yang Stipendiat thomkl@ifi.uio.no
Bilde av Andreas Kleppe Kleppe, Andreas Førsteamanuensis andrekle@ifi.uio.no Teksturanalyse, Bildeanalyse, Mønstergjenkjenning, Maskinlæring, Kunstig intelligens, Dyp læring, Medisinsk informatikk
Bilde av Vidar Norstein Klungre Klungre, Vidar Norstein Postdoktor vidarkl@ifi.uio.no
Bilde av Terje Knudsen Knudsen, Terje Senioringeniør +47 22852748 terjek@ifi.uio.no IT-tjenester, AV-tjenester, Byggesaker
Kobialka, Paul Kurt Udo Stipendiat paulkob@ifi.uio.no
Bilde av Mari Ulvestad Komnæs Komnæs, Mari Ulvestad Seniorkonsulent +47 22852926 mariukom@ifi.uio.no
Bilde av Elvira Kostanda Kostanda, Elvira Seniorkonsulent +47 22851567 elvirak@ifi.uio.no Studieadministrasjon, Studieveiledning
Kostylev, Egor Førsteamanuensis egork@ifi.uio.no
Kousiakis, Sophia Alexandrina Seniorrådgiver +47 94802729 sophiaak@ifi.uio.no
Bilde av Joseph Maximilian Krafft Krafft, Joseph Maximilian Rådgiver 45846206 josephmk@ifi.uio.no
Bilde av Lars Kristiansen Kristiansen, Lars Professor +47 922 10 527 larsk@math.uio.no matematisk logikk, beregnbarhetsteori, kompleksitetsteori, beregnbar analyse
Bilde av Tore Boye Kristoffersen Kristoffersen, Tore Boye Senioringeniør +47 22852894 torekr@ifi.uio.no Windows
Kuika Watat, Josue Stipendiat josuekw@ifi.uio.no
Bilde av Andrei Kutuzov Kutuzov, Andrei Postdoktor +4740648218 andreku@ifi.uio.no
Bilde av Olav Stanly Kyrvestad Kyrvestad, Olav Stanly Sjefingeniør +47 22852412 +47 93401045 olavky@ifi.uio.no Innkjøp, HMS, Elektronikk, Nanoelektronikk og robotikk, CAD, IT-støtte til utdanning, IT-støtte til forskning